Tag: светско првенство
МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ НАГАЗНА МИНА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Димитриевски за Марка: Ова е неверојатно, Германците не ни ја ни честитаа победата

пред 3 недели
НЕ СЕ СИТЕ ПРОТИВ ПОРТУГАЛЕЦОТ

Додека сите го напаѓаат легендарниот Италијанец со поддршка за Роналдо

пред 3 недели
МАТИЧНИОТ БРОЈ Е ДОСТА ИНТЕРЕСЕН

Македонците знаат како да се заблагодарат: Тимо Вернер доби македонска лична карта (ФОТО)

пред 3 недели
ДАЛИ МОЖАТ ДА ГИ ИЗНЕНАДАТ СИТЕ?

Никој не и дава шанса на Македонија: Обложувалниците ги отпишаа Пандев и соиграчите

пред 3 недели
ПОДГОТВЕНИ ЗА ГЕРМАНИЈА

ФОТО: Македонските репрезентативци во позитивна атмосфера на последниот тренинг во Дуизбург

пред 3 недели
ГОЛЕМ ДУЕЛ ЗА НАШИТЕ ФУДБАЛЕРИ

ВИДЕО: Македонија го одработи последниот тренинг во Дуизбург- македонските фудбалери подготвени за напад на „Панцирите“

пред 3 недели
МИЦЕВСКА СПРЕЧИ РЕМИ СО ЈУЖНИОТ СОСЕД

ФОТО: Падна и Грција во Скопје- Македонија со максимален скор се пласираше во бараж за Светското првенство

пред 1 месец
ДВЕ ПОБЕДИ ВО ДВА ДЕНА

Македонија ќе игра бараж за Светско првенство: Ракометарките убедливи против Литванија

пред 1 месец
ОДЛИЧНИ ВО ВТОРИОТ ДЕЛ

ФОТО: Македонија одлично ги почна квалификациите- ракометарките на Исланд паднаа во Скопје

пред 1 месец
МОЖНО ЛИ Е ДА СЕ СЛУЧИ ТАКВО НЕШТО?

Несекојдневен потег во Норвешка: Клубови меѓу кои и најголемиот бараат од федерацијата да го бојкотира Мундијалот доколку се пласираат

пред 2 мес.
САКААТ ДА ОРГАНИЗИРААТ И СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, ПАРИ ОБЕЗБЕДУВА И ВЛАДАТА

Најважните натпревари на Вембли: Премиерот Борис Џонскон ја „бутка“ Велика Британија како главен домаќин на Европското првенство

пред 2 мес.
какво излетување на бауман

ВИДЕО: Бауман едвај се извлече, крв на лицето на Германецот по инцидентот на спуст трката во Кортина Д’Ампецо

пред 2 мес.
Црвено-жолтите ги чека нов тест на Мундијалот

Македонија на поправен против Египет, можат ли момците на Брестовац до прва победа ?

пред 3 мес.
Проблемите не ги заобиколија нашите ракометари

Македонските ракометари патувале вкупно четири часа за 50 минути тренинг

пред 3 мес.
20 избраници на Брестовац ги очекува настап на СП

ФОТО: Ракометарите заминаа за Египет, утре ќе играат со Шведска

пред 3 мес.
Капитенот на Македонија по ждрепката за СП

Пандев: Би сакал да играм со Германија во Скопје пред полни трибини

пред 5 мес.