Tag: тајсон фјури
испрати провокација до кличко

Тајсон Фјури: Украина не била вака „тепана“ уште од 2015. година

пред 4 мес.
фјури против мајк би бил неверојатен меч

Епски спектакл на повидок, Тајсон против Тајсон во рингот !

пред 1 година
услов без простор за преговори

Вајлдер бара 10 милиони долари за да спречи борба меѓу Џошуа и Фјури

пред 1 година
Британецот не заборава што направи за боксот неговиот идол

Тајсон за Тајсон: Мајк е легенда која го промени боксот

пред 2 години
провокација за спектакл

Џошуа му порача на Фјури: Ако си шампион каков што се замислуваш, бори се со мене

пред 2 години
Фјури ќе и Солскер ќе работат на психологијата на фудбалерите

Тајсон Фјури на покана на Солскер ќе ги мотивира фудбалерите на Манчестер Јунајтед

пред 2 години
Ќе има ли ова лето и трета пресметка?

Френк Ворен: Тимот на Тајсон Фјури е подготвен да му плати на Вајлдер за овој да се откаже од реванш

пред 2 години
На Вајлдер сега сите му се виновни

Вајлдер го обвини Фјури за нечист бокс

пред 2 години
Се правда ли екс-шампионот?

Вајлдер му запрети на тренерот кој го фрли пешкирот во ринг

пред 2 години
Што ли на ова ќе каже Тајсон Фјури?

Вајлдер кажа бизарна причина за својот пораз од Фјури

пред 2 години
Тајсон е фан на Фјури

ВИДЕО: Реакцијата на Мајк Тајсон, по победата на Фјури над Вајлдер

пред 2 години
ФАНОВИТЕ СО НЕТРПЕНИЕ ОЧЕКУВААТ НОВА БИТКА

Според договорот, Вајлдер има право да побара реванш во следните 30 дена

пред 2 години
Епска битка на титаните

Фотогалерија од борбата меѓу Вајлдер и Фјури

пред 2 години
Вајлдер го призна поразот

Дионтеј Вајлдер: Не знам зошто мојот агол го фрли пешкирот

пред 2 години
Шоу на Тајсон Фјури по победата над Вајлдер

ВИДЕО: Фјури се испофали самиот, потоа го пофали Вајлдер и на крајот и пееше на цела сала

пред 2 години
„Вампирот“ Фјури

Бизарно: Фјури го излижа крвавиот врат на Вајлдер? (ВИДЕО)

пред 2 години