Tag: тајсон
спкетакл во септмеври во америка

Тајсон се враќа во рингот, познат е неговиот противник

пред 3 мес.
по видеото на мајк на кое ја покажа својата брзина

УФЦ легендата со провокација до Тајсон: Ветувам дека нема да ти скршам ниту една коска (ВИДЕО)

пред 4 мес.
Понуда која тешко се одбива

БКФЦ му нуди огромна сума на Тајсон за меч против ММА легендата Силва

пред 5 мес.
сака да им помогне на зависниците

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот и сите пари ќе ги даде во хуманитарни цели

пред 5 мес.
легендарниот холифилд ја бруси формата

ВИДЕО: „The Real Deal“ тренира со Кличко за мечот против Тајсон

пред 5 мес.
нова најава дека се враќа во рингот

ВИДЕО: „Старецот“ е брз и бесен, Мајк Тајсон на 53 години е брз како Брус Ли

пред 5 мес.
Челичниот мајк не се шегува...

Тајсон со јасна порака: Се вратив (ВИДЕО)

пред 5 мес.
Тајсон и холифилд по повеќе од 20.години можат повторно да ги вкрстат ракавиците

ВИДЕО: Дали сте подготвени за спектакл, Холифилд се враќа во рингот

пред 6 мес.
Челичниот мајк не се шегува ни во овие години...

ФОТО: Тајсон потврди дека тренира, сака да се врати во рингот

пред 6 мес.
Многу од нив сега се без денар

Ароганцијата има цена: Најголемите банкроти во светот на спортот

пред 8 мес.
Неверојатни перформанси и на 53 години

ВИДЕО: Мајк Тајсон со идентична брзина како пред 20 години

пред 1 година