Tag: тажна вест
Кобна е оваа 2020

Франција во црно – почина легендарниот тренер на Ливерпул Жерард Улие

пред 1 месец
Апенините во неверување

Почина легендарниот Паоло Роси, најдобриот во Европа за 1982 година

пред 1 месец
Тажен ден за спортот

Ерменскиот првак во кревање тегови загина во војната во Карабах

пред 3 мес.
Ин мемориам

Почина Атанас Филиповски – поранешниот генерален секретар на Карате федерација на Македонија

пред 4 мес.
Тажен ден во Автокоманда

Почина Драган Силјановски, еден од најголемите поддржувачи на РК Металург

пред 6 мес.
Повеќе години се мачеше со Паркинсоновата болест

Почина поранешниот тренер на Јута Џез, големиот ривал на Џексон и „Булси“

пред 8 мес.
Неофицијално причината е коронавирус

Шок во Франција, почина поранешниот член на академијата на ПСЖ на 24 години

пред 8 мес.
Тажна вест од Русија

ФОТО: Докторот на ЦСКА Москва почина од коронавирус

пред 8 мес.
Тажна вест од Москва

Локомотив Москва во црно, почина 22 годишниот Самохвалов веднаш после тренинг

пред 9 мес.
Тажен ден за Лидс јунајтед

Легендарниот репрезентативец на Англија почина од коронавирус

пред 9 мес.
Семејстовото на Таунс во шок

Мајката на ѕвездата на Минесота почина од коронавирус

пред 9 мес.
Тажна вест од Шпанија

ФОТО: Почина 14 годишен играч на Атлетико Мадрид

пред 10 мес.
Второпласираниот од 2015 година

Почина португалски мотоциклист на релито Дакар

пред 1 година
Тажна вест го потресе САД

Почина човекот кој направи револуција во НБА лигата  

пред 1 година
Освојувачот на бронза на ОИ во Мексико

Почина југословенската боксерска легенда

пред 1 година