Tag: тбилиси
Најдоброто од дуелот во Тбилиси

ВИДЕО: Одбраната на Шишковски вредна бод, фаулот на Алиоски за пенал и голот на Ристовски против Грузија

пред 1 месец
македонија играше со играч помалку 30 минути

Ангеловски: Покажавме дека можеме и со играч помалку, подготвени сме за Косово

пред 1 месец
Нека е за многу години македонци

ВИДЕО: Македонската химна испеана во Тбилиси, празникот е голем, победата посакувана

пред 1 месец
стадионот изгледа добро

ВИДЕО: Невремето се смири во Тбилиси, стадионот изгледа добро

пред 1 месец
ОБНОВЕНО ВИДЕО, СЕ УШТЕ ВРНЕ ВО ТБИЛИСИ

ВИДЕО: Стадионот во Тбилиси „плива“ во вода пред мечот Грузија и Македонија

пред 1 месец
на овој стадион пред 5 години се играше суперкупт на европа

ВИДЕО: Ова е Динамо арената во Тбилиси каде Грузија ја пречекува Македонија

пред 1 месец
најинтересното од вчерашниот тренинг

ВИДЕО: Како изгледаше тренингот на Македонија на Динамо Стадионот во Грузија

пред 1 месец
Нашата селекција за прв пат ќе игра против Грузија

Македонија во Тбилиси бара нова победа во Лигата на нации со Пандев од првата минута

пред 1 месец
атмосферата ветува добар резултат во тбилиси

ФОТО: Ведро и позитивно на тренинг, Стефан Ристовски работеше со соиграчите

пред 1 месец