Tag: ТЕНИС
ГО ОТКРИ РЕЦЕПТОТ

Еванс пресреќен по големата победа над Ѓоковиќ: За ова ќе им раскажувам на внуците

пред 6 дена
НИШТО НЕ ФУНКЦИОНИРАШЕ

Ѓоковиќ по шокантниот пораз: Просто едно очајно издание, не можам ниту една позитивна работа да извлечам

пред 6 дена
ИМ ПОСАКА БЛАГОСЛОВ И СРЕЌА

ФОТО: Новак Ѓоковиќ со порака до муслиманите кои денеска започнаа со постот по повод Рамазан Бајрам

пред 1 нед.
Аргентинецот во изминатите години се соочуваше со голем број повреди

ВИДЕО: Дел Потро повторно тренира! Малерозниот Аргентинец не се откажува, целта е настап на ОИ

пред 2 недели
СПОРТОТ НЕ Е ПРИОРИТЕТ ВО ФРАНЦИЈА

Франција влезе во третата карантин фаза: Можно е повторно одложување на Ролан Гарос

пред 2 недели
ШВАЈЦАРЕЦОТ БИЛ ГОЛЕМ ШАМПИОН, НО НЕ И ГОЛЕМ ЧОВЕК

Татко му на Новак Ѓоковиќ: Федерер пред 15 години го напаѓаше Новак, знаеше дека е подобар од него

пред 3 недели
ВЕЛИ СРПСКИ МЕНАЏЕРИ СМИСЛИЛЕ ПЕКОЛЕН ПЛАН

Српска манекенка: Ми нудеа 50-60 илјади евра да го одведам Ѓоковиќ во кревет и да му го уништам бракот

пред 4 недели
ШПАНЕЦОТ СЕ ОГЛАСИ ПО ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ИМА ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Надал ќе продолжи да се бори за трофеи: Не планирам да одам во пензија

пред 2 мес.
СРБИНОТ ПРЕЗАДОВОЛЕН

Новак после големата победа: Љубовната врска продлжува

пред 2 мес.
РУСКИОТ ТЕНИСЕР СО ПОФАЛБИ ЗА СРБИНОТ

Медведев до Ѓоковиќ: Ти благодарам, голем шампион си

пред 2 мес.
НОЛЕ СТИГНА ДО 18 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ покажа зошто е на врвот- со 3:0 го збриша Медведев за нова титула во Австралија

пред 2 мес.
ДАЛИ ЗНААТ НЕШТО ПОВЕЌЕ ОД НАС?

ФОТО: Каков гаф на спонзорот на Ѓоковиќ- му ја честитаа титулата иако финалето е утре

пред 2 мес.
ВТОРА АВСТРАЛИСКА ТИТУЛА ЗА ЈАПОНКАТА

ВИДЕО: Осака повторно кралица на Мелбурн- ја прегази Брејди за нов трофеј во Австралија

пред 2 мес.
СМЕТА ДЕКА ИМА НЕКОЈА ПОСЕБНА КОНЕКЦИЈА СО МЕЛБУРН

Циципас после големиот пресврт и победата против Надал: Играј, не размислувај

пред 2 мес.
СРБИНОТ ВО ПОЛУФИНАЛЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ХИТОТ КАРАЦЕВ

Ѓоковиќ по мечот: Мојот физиотерапевт има магични раце, немаше да биде незаслужено ако победеше Зверев

пред 2 мес.
СРБИНОТ НА МОМЕНТИ БЕШЕ МНОГУ НЕРВОЗЕН

ВИДЕО: Ѓоковиќ втор полуфиналист на Австралија Опен- за малку ќе ја повтореше грешката која го чинеше елиминација од УС Опен

пред 2 мес.