Tag: ТЕНИС
слична ситуација, различна одлука

ФОТО: Ѓоковиќ експресно го дисквалификуваа, момчето кое доби топче во лице од Федерер чека 14 години извинување

пред 2 мес.
каков скандал на ус опен !

Бламажа на УС Опен: Новак Ѓоковиќ дисквалификуван (ВИДЕО)

пред 2 мес.
едвај чекаше да критикува

Кирјос удри по Ѓоковиќ: Каква глупост направивте со организација на „Адриа тур“ (ФОТО)

пред 4 мес.
за секој да може да гледа врвен тенис

Багателни цени за „Адриа“ тенискиот турнир во Белград на кој прва ѕвезда е Новак Ѓоковиќ

пред 5 мес.
Напаѓачот на Рома за почетоците во спортот

Клајверт: Сакав да играм тенис а фудбалот го прифатив по автоматизам

пред 6 мес.
по долгата пауза поради коронавирусот

АТП објави: Како ќе изгледаат тенисерите кога ќе се вратат на теренот? (ФОТО)

пред 6 мес.
фудбалот го замени со друг спорт

ФОТО: Нејмар во акција која нема врска со фудбалот

пред 7 мес.
КОРОНАВИРУСОТ СОЗДАВА СПОРТСКИ ХАОС

Британски Телеграф: Стоп за тенисот во следните шест недели

пред 8 мес.
Единствениот човек кој има позитивен биланс во мечевите со Ѓоковиќ

Енди Родик: Се пензионирав за да не го расипам позитивниот меѓусебниот скор со Ѓоковиќ

пред 8 мес.
србинот ја започна 280 недела на врвот на атп

Ѓоковиќ ја зголеми предноста на АТП листата, Федерер испадна од топ 3

пред 8 мес.
Го може ли тоа Ѓоковиќ?

Новак Ѓоковиќ јасно ја кажа својата желба за оваа сезона

пред 8 мес.
французинот со тактика да нема тактика против Ѓоковиќ

Гаел Монфис: Не знам каков ми е планот за дуелот со Ѓоковиќ, претходно имав 16. и сите пропаднаа

пред 8 мес.
србинот „преживеа“

ВИДЕО: На Ѓоковиќ за малку ќе му „летнеше главата“ во Дубаи на „жежок танц“ со сабја

пред 8 мес.
Сите сте предизвикани

ВИДЕО: Ѓоковиќ ги предизвика сите на нов челенџ – влегување во леден поток

пред 8 мес.
Субјективна изјава на постариот Ѓоковиќ

Срѓан Ѓоковиќ: Федерер е голем тенисер, но „мал“ човек

пред 8 мес.
на најголемиот собир на спортистите оваа година

Македонија ќе има судија на собирот на најдобрите тениски ѕвезди на ЛОИ во Токио

пред 8 мес.