Tag: ТЕНИС
нерационалното трошење причина

Играше финале на Вимблдон против Федерер, па го достигна дното: Молев за пари за да преживеам

пред 4 мес.
ПРИМИЛ ИАКО НЕ НИ МОРАЛ

Францускиот тенисер се кае: Жалам што примив вакцина, минувам низ пекол и не можам да играм

пред 4 мес.
ИМА САМО 26 ГОДИНИ

Ник Кирјос најави крај на кариерата: Мајка ми не е добро, не знам уште колку ќе играм

пред 4 мес.
НАЈАВУВА ЛИ ГОЛЕМО ВРАЌАЊЕ

Федерер конечно со добри вести: Најлошото е зад мене

пред 4 мес.
импресиите се сеуште големи

Медведев: Ова е тоа што го посакував и никој не може да ми го одземе тоа

пред 4 мес.
најавува камбек на терените

Федерер: Најлошото е зад мене

пред 4 мес.
го промени мислењето

Третиот тенисер во светот го смени мислењето за вакцинацијата: Јас не сум доктор

пред 4 мес.
НАЈАВУВА ЛИ КРАЈ?

Надал проговори околу проблемите со повредите: Се борам, но часовникот откуцува и се покомплицирано

пред 4 мес.
ПАРИТЕ НА СИГУРНО

Сензацијата Радукану откако заработи 2 милиони: Ќе им ги оставам парите на родителите, тие ќе ми ги чуваат

пред 4 мес.
СРБИНОТ СЕ БОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ИСТОРИЈАТА

Легендарниот Шпанец пред мечот против Зверев: Ова за Ѓоковиќ е најтежок момент, ова е неговото се или ништо

пред 4 мес.
СЕ БОРИ ЗА ВЛЕЗ ВО ИСТОРИЈАТА

Две победи го делат од рекорд: Ѓоковиќ со пресврт до полуфиналето на УС Опен

пред 4 мес.
испрати порака за сите да не се откажуваат од сонот

Дел Потро сеуште не се откажува: Се надевам дека ќе бидам на теренот следната година

пред 5 мес.
изненадувачки ден за фаворитите

УС Опен: Шпански тинејџер го елиминираше Циципас, испадна и Осака

пред 5 мес.
СРПСКИОТ ТЕНИСЕР СЕ ЖАЛИ ОД ПУБЛИКАТА

Ѓоковиќ незадоволен од публиката: Воопшто не беше фер исвиркувањето

пред 5 мес.
секој е одговорен за себе

Ѓоковиќ за вакцинацијата на тенисерите: Секој одлучува за себе

пред 5 мес.
ковид правила на последниот гренд слем

Организаторите на УС Опен ја сменија одлуката за навивачите два дена пред почетокот на турнирот

пред 5 мес.