Tag: тестирање за ковид-19
двајца позитивни на коронавирус

Барселона ги откажа тренинизите и прес конференцијата, причина е Ковид-19

пред 3 недели
МЕРКАТА НА ВЛАДАТА Е СКАПА ЗА КЛУБОВИТЕ

Владата да ја преиспита мерката, скапите тестови за Ковид ќе го „парализираат“ спортот

пред 3 мес.
ПОРТУГАЛЕЦОТ И НАТАМУ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Роналдо повторно „поразен“ од Ковид-19, го пропушта соочувањето со Меси (ФОТО)

пред 3 мес.
првите резултати носат непосакувани вести

Неизвесен почетокот на кошаркарскиот шампионат, има позитивни на Ковид-19 покажаа резултатите

пред 4 мес.
рфм ќе го прекине првенството

РК Работнички пријави 15 заразени играчи на Ковид-19, одложен натпреварот со Металург

пред 4 мес.
чаирчани од четврток започнуваат со подготовки

ФОТО: Шкупи се тестираше на Ковид-19, заминува на подготовки во Охрид

пред 6 мес.
Добри вести од Англија

Нема позитивни на Ковид-19 на најновото тестирање, Премиер лигата се враќа на 17 јуни

пред 8 мес.