Tag: тестирање
Донесена е конечна одлука

Лацио нема да биде казнет со бодови, но Лотито не помина баш најдобро

пред 6 мес.
Започнува загревањето за новата сезона во Ф1

ВИДЕО: Даниел Рикиардо од Мекларен со најдобро време на првото тестирање во Бахреин

пред 6 мес.
Пред да започне пролетниот дел во домашното првенство

Прволигашите прво на Ковид-19 тестирање па потоа на терен, тестовите ќе ги плати ФФМ

пред 7 мес.
По последното Ковид-19 тестирање

Милан тврди: Ребиќ и Круниќ се негативни, Хернандез е лажно позитивен

пред 8 мес.
Проблеми за „кралевите“

Зидан морал во самоизолација, Реал Мадрид ќе биде без својот тренер некое време

пред 8 мес.
Проблеми пред големото дерби

Јувентус го одложи патувањето за Милано поради Ковид-19

пред 8 мес.
Бразилецот се уште е во центарот на вниманието

Нејмар тврди, сите гости биле тестирани за Ковид-19, од ПСЖ го бранат

пред 9 мес.
Одлични вести од САД

Двајца позитивни на Ковид-19 во НБА лигата од 558 тестирани

пред 9 мес.
убави вести за наполи

Алармот во Наполи е исклучен, добиени се негативни тестови за Рахмани и Хисај (ФОТО)

пред 9 мес.
Првиот тренинг е закажан за денеска

Александар Тодоров може да здивне, нема позитивни на Ковид-19 меѓу кошаркарите

пред 10 мес.
Калчолигашот има сериозен проблем

Корона кластерот во Лацио предизвикува нов потрес на „Апенините“

пред 11 мес.
Нема да се игра со заштитни маски

Нов Ковид-19 протокол за спортот во Македонија – тестови пред секој натпревар

пред 11 мес.
„Старата Дама“ не се откажува  

Не е се загубено за Јуве – Роналдо има шанси да игра против Барселона

пред 11 мес.
Денеска ќе се знае дали ќе може да игра против Барса

ФОТО: Кристијано Роналдо со нова фризура „брка“ негативен Ковид-19 тест

пред 11 мес.
Пред дуелот со Вулвс

Уште еден заразен со Ковид-19 во Сити – позитивен тест има Гундоган

пред 12 мес.
Станува збор за генерациите родени во 2007 и 2008 година

КФСМ: Нема позитивни на Ковид-19 на кошаркарскиот камп во Маврово

пред 1 година