Tag: Тимо Вернер
НИ ДАДЕ ДВА ГОЛА

Фановите го дадоа својот глас: Вернер најдобар на мечот против Македонија

пред 5 дена
НАГЕЛСМАН САКА ПОВТОРНО ДА СОРАБОТУВА СО ГЕРМАНЕЦОТ

Баерн Минхен го сака Тимо Вернер во своите редови

пред 3 мес.
КРАЈ НА 15 ГОДИШНАТА АВАНТУРА

Лев разочаран заврши со Германија: Тимо Вернер и Томас Милер пропуштија големи шанси

пред 4 мес.
ПОЛУВРЕМЕ НА ГОЛЕМОТО ДЕРБИ

ВИДЕО: Без голови во првите 45 минута, Тимо Вернер и Хери Кејн пропуштаа неверојатни шанси

пред 4 мес.
ЈА РЕШИЛ ДИЛЕМАТА

Тимо Вернер: Често се прашував дали трансферот во Челзи е правилна одлука

пред 4 мес.
проблеми пред стартот на еуро

Нов проблем за Лев: Фудбалерите на Челзи се побунија

пред 4 мес.
САМО ГЕРМАНЕЦОТ ГО МОЖЕ ОВА

ФОТО+ВИДЕО: И тоа му успеа- Тимо Вернер покрај промашувањата на мечот, успеа да промаши и при прославата

пред 5 мес.
ЧЕЛЗИ КОН ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА, ФУЛАМ КОН ЧЕМПИОНШИП

ВИДЕО: Челзи на крилата на Хаверц стигна до важна победа во борбата за четвртата позиција

пред 6 мес.
СТАНА ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

ВИДЕО: Сопругата на Тиаго Силва удри по Тимо Вернер- „Ни треба гол, а тој не забива“

пред 6 мес.
ЈА ИСПИША ИСТОРИЈАТА

Официјално стана најскапиот тренер во историјата на фудбалот: За Нагелсман е повеќе платено отколку за Халанд

пред 6 мес.
Опасна критика за германецот

Ван Дер Варт: Вернер е како слеп коњ, трча со главата во земја

пред 6 мес.
ВЕЛИ ГОЛОВИТЕ ЌЕ СИ ДОШЛЕ

Тухел до Тимо Вернер после промашувањето со Македонија: Ако жена не сака со тебе на вечера, не можеш да ја присилиш

пред 7 мес.
МАТИЧНИОТ БРОЈ Е ДОСТА ИНТЕРЕСЕН

Македонците знаат како да се заблагодарат: Тимо Вернер доби македонска лична карта (ФОТО)

пред 7 мес.
ЦРВЕНИТЕ ГО ПРЕТРПЕА ПЕТТИОТ ПОРАЗ НА ПОСЛЕДНИТЕ ШЕСТ СРЕДБИ

ВИДЕО: Кризата на Ливерпул се продлабочува- Челзи со три бода се враќа од Енфилд

пред 8 мес.
МИЛИМЕТРИ БЕА ВО ПРАШАЊЕ

ВИДЕО: ВАР му ја уништи радоста на Тимо Вернер- минимален офсајд за поништување на голот против Ливерпул

пред 8 мес.
Напаѓачот нема нема постигна гол девет натпревари

Лампард го брани Вернер: Тој ги плаши противниците и наскоро ќе почне да постигнува голови

пред 10 мес.