Tag: тинекс пролет
Матлиески ја одржа првата прозивка

ФОТО: Тинекс Пролет ги започна подготовките во Скопје, ќе ги продолжи во Маврово

пред 2 мес.
палевски е нов ракометар на скопскиот тим

Тинекс Пролет следната сезона посилен за најдобриот стрелец од минатата година

пред 3 мес.
Амичитија е новиот клуб на Поповски

Десното крило на Македонија кариерата ја продолжува во Швајцарија

пред 7 мес.
реванш победа за поразот од првиот дел од првенството

ВИДЕО: Тинекс Пролет ја доби битката за третото место, одлична вечер за Андоновски

пред 7 мес.
убедлив триумф

Тинекс Пролет лесно се справи со младинците на Вардар

пред 7 мес.
Пролет е се посилен

ФОТО: Тинекс Пролет се засили со грчки репрезентативец

пред 7 мес.
Металург со лесна победа

ФОТО: Металург го „преслуша“ тимот на Тинекс Пролет

пред 8 мес.
Легендарниот голман дебитираше во тимот на Тинекс Пролет

Ангелов дебитираше, Тинекс Пролет со две победи на стартот од подготовките

пред 8 мес.
Матлиески ги собра своите ракометари

ФОТО: Тинекс Пролет ги почна подготовките за вториот дел од сезоната

пред 8 мес.
Ветеранот го засилува Тинекс Пролет

„Диви“ се враќа во македонскиот ракомет

пред 9 мес.
Групата не е атрактивна, но е тешка, предупредува Поповски

Мартин Поповски: Би дал се за да играм на ЕП 2020

пред 9 мес.
По 3 сезони поминати во Вардар

Тинекс Пролет потпиша со Мартин Поповски

пред 1 година
победнички на подготовките

Две победи на Тинекс Пролет на стартот од подготовките

пред 1 година