Tag: тинекс пролет
Тинекс Пролет со експресно решение за тренерската позиција

Кастратовиќ го наследи Матлиевски во Тинекс Пролет

пред 2 недели
Во домашното ракометно првенство

Вардарци рутински до победа над Тинекс Пролет, Еурофарм Работник славеше во „братското дерби“

пред 4 недели
Во домашното првенство

Еурофарм Пелистер лесно до победа над Пролет, Металург загуби од Охрид

пред 1 месец
НЕ ЧЕКАА НИ НОЌТА ДА ПОМИНЕ

Тренерот ја плати цената за неочекуваниот пораз: Металург веднаш по мечот со Тинекс Пролет му врачи отказ на Оливер Димитриоски

пред 2 мес.
СО СЕНЗАЦИЈА ЗАПОЧНА СУПЕРЛИГАТА

Големо изненадување на стартот на Суперлигата: Тинекс Пролет подобар од фаворитот Металург

пред 2 мес.
Струга ја прекина победничката серија

Супер лига: Премиерна победа за Јуниор, прв бод за КЛ7

пред 7 мес.
Клупскиот ракомет пред нова пауза

Корона-кластер во Тинекс Пролет, по Диви уште осумина заразени

пред 7 мес.
Најавено е и колективно тестирање на сите во тимот

Петар Ангелов – Диви има Ковид -19 потврдија од Тинекс Пролет

пред 7 мес.
Матлиески ја одржа првата прозивка

ФОТО: Тинекс Пролет ги започна подготовките во Скопје, ќе ги продолжи во Маврово

пред 9 мес.
палевски е нов ракометар на скопскиот тим

Тинекс Пролет следната сезона посилен за најдобриот стрелец од минатата година

пред 10 мес.
Амичитија е новиот клуб на Поповски

Десното крило на Македонија кариерата ја продолжува во Швајцарија

пред 1 година
реванш победа за поразот од првиот дел од првенството

ВИДЕО: Тинекс Пролет ја доби битката за третото место, одлична вечер за Андоновски

пред 1 година
убедлив триумф

Тинекс Пролет лесно се справи со младинците на Вардар

пред 1 година
Пролет е се посилен

ФОТО: Тинекс Пролет се засили со грчки репрезентативец

пред 1 година
Металург со лесна победа

ФОТО: Металург го „преслуша“ тимот на Тинекс Пролет

пред 1 година
Легендарниот голман дебитираше во тимот на Тинекс Пролет

Ангелов дебитираше, Тинекс Пролет со две победи на стартот од подготовките

пред 1 година