Tag: титула
ДУРИ ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА НА ВРВОТ

ВИДЕО: Ниту Лион не се откажува од титулата, во Франција следи вистинско шоу во последните пет кола

пред 2 дена
ВИСТИНСКА ДРАМА ВО ЛИГА 1

ВИДЕО: Во Франција ќе биде вистинско шоу до крај- Монако победи, три тима во два бода разлика

пред 2 дена
Искусниот фудбалски тренер тврди

Капело по киксот на Милан: Како што кажав пред една недела, Интер го освои првенството

пред 1 месец
АВИОН НАДЛЕТУВАШЕ НАД СТАДИОНОТ НА СЕЛТИК

ФОТО: Дали е ова трол на годината? Навивачите на Ренџерс со порака кон најголемиот ривал ја прославија титулата

пред 1 месец
ПРВА ТИТУЛА ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ

ВИДЕО: Почна да се лади шампањот- Ренџерс шампион на Шкотска, Џерард пееше и скокаше со своите играчи

пред 1 месец
ШПАНЕЦОТ ВЕЛИ ИМА УШТЕ ДО КРАЈ

Гвардиола со предупредување до своите играчи: Почувствувам ли дека некој помислил дека е готово, нема да игра

пред 2 мес.
ВО ТОРИНО ВЕЧЕРВА ГОСТУВА СПЕЦИЈА

Пирло и понатаму верува во Скудето за Јувентус: Не гледаме кој е пред нас, кој зад нас, фокусирани сме само на себе

пред 2 мес.
НОЛЕ СТИГНА ДО 18 ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИ

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ покажа зошто е на врвот- со 3:0 го збриша Медведев за нова титула во Австралија

пред 2 мес.
ЗА КРАТОК ПЕРИОД РАБОТИТЕ ДРАСТИЧНО СЕ ПРОМЕНИЈА

На кризата на Башакшехир и нема крај: Лани беа шамиони на Турција, сега се во зоната за испаѓање

пред 2 мес.
Играчите на Сити не размислуваат за табелата

Гвардиола: Сите сме насочни само кон освојуваме на три бода, наша следна цел е Арсенал

пред 2 мес.
двата клуба од манчестер во борба за шампионската круна во преМиер лигата

Солскјер: Не се откажуваме од титулата, животот е непредвидлив

пред 2 мес.
не е јувентус прв фаворит за титулата

Данило ги изнервира навивачите на Јувентус, за него „старата дама“ не е прв фаворит за титулата

пред 3 мес.
ШКОТСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ИСКРЕН

Робертсон после новиот пораз на Ливерпул: Во моментов не сме во трка за титулата

пред 3 мес.
ГЕРМАНСКИОТ ТРЕНЕР НЕ ЗНАЕ ШТО МОЖЕ ДА СЕ ОЧЕКУВА

Клоп: Трка за титула? Можеби ќе биде возбудливо, можеби Манчестер Сити ќе побегне

пред 3 мес.
Звучно име пристигна во Тетово

Шкендија се засили со Бразилецот Вандерсон и најави атак на титулата

пред 3 мес.
Формула 1 шампионот доби уште една титула

Луис Хамилтон е награден од кралицата, стана витез во Велика Британија

пред 4 мес.