Tag: тодор проески
Имаме добра предност

ВИДЕО: Тричковски зголемува на 2:0, Македонија е подготвена за ЕУРО

пред 2 мес.
Контролен меч во Скопје

ФОТО: Македонците сакаат фудбал, Казахстан игра под притисок

пред 2 мес.
Првата контролна средба мина добро

Македонија го положи тестот на „Тодор Проески“, сега на ред е Казахстан

пред 2 мес.
голот за реми „падна во 97 минута“

ВИДЕО: Македонија доминантна, Елмас со маестрален гол ама Чрнигој се погрижи за реми

пред 2 мес.
Македонија ќе добие поддршка

ВИДЕО: По повеќе од година и пол, навививачите се вратија на „Тодор Проески“

пред 2 мес.
Словенија е нашиот противник

ВИДЕО: Фудбалерите пристигнаа на „Тодор Проески“, време е за нова победа

пред 2 мес.
Познат составот на македонската репрезентација против Словенија

Ангеловски го објави стартниот состав против Словенија: Елмас и Трајковски предводници на нападот

пред 2 мес.
утре во скопје гостува словенија

Ристовски: Ова е добар натпревар за да ја видиме нашата форма

пред 2 мес.
Публиката се враќа на трибините

Донесена е одлука, спортовите на отворено со навивачи со 30% од капацитетот на гледалиштето

пред 2 мес.
Шанса за трофеј на тимовите од Струмица и Кратово

Васоски и Симов едногласни: Фокусирани сме на Купот, ова е еден натпревар

пред 2 мес.
Одлучи УО на ФФМ

Финалето од Купот на Македонија ќе се игра на „Тодор Проески“ на крајот од мај

пред 3 мес.
Атрактивен натпревар на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Работнички убедлив против Пелистер, Јанков му одбрани два пенали на Танушев

пред 4 мес.
Продолжува домашното првенство

Работнички го пречекува Пелистер во воведниот меч од 26 коло во ПМФЛ

пред 4 мес.
Безмалку „викторија“ пред голот на Бухел

ВИДЕО: Македонија доминира против Лихтејнштајн, Барди погоди од слободен удар а ја затресе и гредата

пред 4 мес.
Фудбалерот на Леванте денеска треба да е стартер

Барди пред дуелот со Лихтејнштајн: Многу е важно да се даде гол рано

пред 4 мес.
Составот на Македонија за вечерва

Ангеловски ќе ротира, Пандев и Нестор одат на клупа, Трајковски меѓу стартерите

пред 4 мес.