Tag: токио 2020
јапонија подготвена за олимписките игри

ВИДЕО: Олимпискиот факел тргна низ Јапонија, одбројување до Токио 2021

пред 2 мес.
најава од професор од единбург

Олимписките игри во Токио нема да се одржат доколку не се најде вакцина за Ковид-19

пред 1 година
наместо за спортисти 24 згради во функција на борба против ковид-19

Олимпиското село во Токио ќе стане болница за 10.000 пациенти позитивни на Ковид-19

пред 1 година
јапонија и иок најдоа решение

Олимписките игри во Токио се одложуваат за 2021 година

пред 1 година
Додека Јапонија цврсто стои на ставот за одржување

Извесно е одложувањете на ЛОИ во Токио, тврди член на Извршниот олимписки комитет

пред 1 година
Поради состојбата со Коронавирусот

Официјално: Одложени се квалификациите на каратистите за ЛОИ во Токио

пред 1 година
вториот наш боксер во квалификациите

Квалификации за ЛОИ во Токио: Гоце Јанески денеска во рингот во Лондон

пред 1 година
Во опасност е и главниот спортски настан во 2020 година

Организациониот комитет на Токио 2020, почна да размислува за одложување на ЛОИ

пред 1 година
Добра вест од МОК

МОК донесе одлука: Олимпијадата во Токио ќе се одржи во закажаниот термин

пред 1 година
сезоната е долга и внимателно ги избира турнирите

Надал се уште ја мачи Шпанија, не одговори дали ќе настапи на најголемиот собир на спортистите

пред 1 година
изградбата чинеше милијарда и 400 милиони долари

Осум месеци пред почетокот на игрите, Националниот стадион во Токио е подготвен

пред 1 година
Нови санкции за руските спортисти

Русија повторно има проблеми со ВАДА

пред 2 години
победникот обезбедува пласман олимписки игри

Светска лига: Хрватска ја чека пекол во Белград пред 10.000 навивачи

пред 2 години