Tag: токио
непријатни вести од Јапонија

Спортистот од Уганда ја донесе инфекцијата на Олимписките игри

пред 3 дена
Нема откажување

Пау Гасол на 40 години ќе ја предводи Шпанија во Токио

пред 4 дена
се повеќе ѕвезди го откажаа настапот на ЛОИ

Џејмс и Дејвис нема да играат за „дрим тимот“ во Токио

пред 2 недели
олимпијада сигурно ќе има

Организаторите: Олимпијадата ќе се одржи со 100 процентна сигурност

пред 3 недели
ЌЕ НЕ ПРЕДВОДИ ВО ТОКИО

Таекводно репрезентативецот ќе биде знаменосец за Македонија на Олимписките игри

пред 1 месец
георгиевски со големи амбиции во токио

Георгиевски: Нема одмор во Токио одиме по златото

пред 1 месец
историски момент за македонското таеквондо

ФОТО: Историски момент , Георгиевски обезбеди олимписка норма за Олимпијадата во Токио

пред 2 мес.
јапонците не се расположени за ЛОИ

Јапонија: 200.000 луѓе потпишаа петиција за откажување на ЛОИ

пред 2 мес.
Ова е официјална одлука

Спортистите нема да клечат, кампањата „БЛМ“ нема да биде дел од ЛОИ во Токио

пред 2 мес.
порадИ пандемијата една земја нема да учествува на игрите

Прв официјален бојкот на Олимписките игри во Токио

пред 3 мес.
прекината една убава традиција на хрватскиот ракомет

Хрватскиот ракомет во криза, по 20 години останаа без пласман на големо натпреварување

пред 3 мес.
повторно одложување на олимписките игри

Најава за ново одложување, Олимписките игри нема да се одржат во Токио (ФОТО)

пред 5 мес.
Поради опасноста од Ковид-19

Јапонците се изјаснија: Можно е ново одложување на Олимписките игри во Токио

пред 5 мес.
пандемијата не смее да биде пречка

Олимписките игри во Токио ќе се одржат и покрај зголемиот број на заразени со Ковид-19

пред 7 мес.
ако не се најде вакцина за Ковид-19...

Олимписките игри во Токио се пред ново откажување

пред 11 мес.
потврди директорот на организацискиот одбор

Олимписките игри во Токио се наоѓаат пред ново одложување

пред 1 година