Tag: токио
4400 спортисти ќе бидат присутни на игрите

Официјално отворени параолимписките игри

пред 2 мес.
церемонии во различни градови

Параолимпискиот пламен тргна на пат низ Јапонија

пред 2 мес.
делува смешно објаснувањето

Бизарно објаснување од маратонецот за потегот што ги налути сите

пред 2 мес.
дончиќ бил во право

Лилард: Многу е потешко да се постигне поен според правилата на ФИБА отколку во НБА

пред 2 мес.
ја одбранија титулата

Бразил ја одбрани олимписката титула по продолжението против Шпанија

пред 2 мес.
се реваншираа за поразот во рио

Карабатиќ и Французите го освоија олимпиското злато по драмата против Данска

пред 2 мес.
нема да биде атлетичар со најдолг стаж

Атлетичарот се пензионира по рекордни осум Игри, бидејќи неговата дисциплина ќе биде укината

пред 2 мес.
никој како французинот

Доминација! Никола Карабатиќ собори уште еден рекорд на Олимписките игри!

пред 2 мес.
никој како сан марино

Сан Марино најпродуктивна земја на Олимпијадата во Токио

пред 3 мес.
стануваат одлични во спринтерските дисциплини

Сензационалните Италијанци уште еднаш изненадија во спринтот: Италија победник на штафетата на сто метри

пред 3 мес.
се беше решено во последната четвртина

Токио: Кошаркарките на Србија со чудесен пресврт до полуфиналето на Олимпијадата

пред 3 мес.
тој е број еден играч

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Тој е пример за децата, чудно е што реагираше така

пред 3 мес.
сензација во скок во далечина

Каква драма и сензација: Гркот го „украде“ златото од Кубанецот со последниот скок

пред 3 мес.
калкулација во групната фаза

Србите ги обвинуваат Црногорците дека намерно го загубиле натпреварот за да не играат со Италија

пред 3 мес.
на трката на 100 метри со пречки

Камачо – Квин беше брилијантна, првото атлетско злато пристигна во Порторико

пред 3 мес.
почна да чогира пред крајот

Неверојатен гаф на фаворитката за медал: Сакаше да ги понижи својте ривали , па на крајот испадна во полуфиналето!

пред 3 мес.