Tag: торино
на крајот италија нова средина

Јосип Брекало на позајмица во Торино

пред 3 недели
Откако остана во Фиорентина

Влаховиќ: Сонував за вакво нешто од дете, трогнат сум

пред 4 недели
очигледно финансиите пресудни

Го посакуваа Рома и Милан а прави изненадувачки трансфер во неочекуван правец!

пред 2 мес.
тешко да се избори за место во јувентус

Марко Пјаца заминува на уште една позајмица

пред 2 мес.
УШТЕ ЕДЕН МАКЕДОНЕЦ ВО КАЛЧОТО?

Милан не е единствен: Уште еден калчолигаш тргнува по услугите на Енис Барди

пред 2 мес.
МОЖЕЛО ДА СЕ СЛУЧИ ПРЕСВРТ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ

Тутоспорт: Јуриќ синоќа одбил одлична понуда за останување во Верона, не сакал да го погази зборот даден на Торино

пред 4 мес.
По најавата дека си заминува од Торино

Позната е причината поради која Роналдо почнал да ги „сели“ своите автомобили

пред 4 мес.
ЗА ТРИ ДЕНА ПОСТИГНАА 1О ГОЛА ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Милан го декласираше Торино со седум гола и со една нога веќе се во Лигата на шампионите

пред 4 мес.
пиоли претпазлив пред мечот со торино

Пиоли: Сеуште не сме обезбедиле ништо , и покрај победата против Јувентус

пред 5 мес.
„млекарите“ официјално во серија Б

ВИДЕО: Торино ја победи Парма и официјално ја испрати во Серија Б

пред 5 мес.
НА САН СИРО ЌЕ ИМА НОВ НАПАЃАЧ

Влаховиќ или Белоти? Милан бара нов центарфор како долгорочно решение во нападот

пред 5 мес.
ЧЕТИРИ ГОЛА И ПРЕСВРТ ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Рома пропушти шанса да се приклучи во битката за ЛШ, Торино со злато вредни бодови за опстанок

пред 5 мес.
Капитенот на Торино ќе го менува клубот

Рома и Милан во директен дуел за потписот на Андреа Белоти

пред 6 мес.
ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ СО СОВЕТИ ДО ПРАВАТА ЅВЕЗДА

Откриено е што му кажал Недвед на Роналдо во клучните моменти од мечот со Торино

пред 6 мес.
Навивачите бараат промени, а тој најавува фудбалска револуција во Јувентус

Пирло: Како и обично си го искомпликувавме животот, во моментов сме премногу предвидливи

пред 6 мес.
Торино беше на чекор до подвиг против шампионот во Серија А

ВИДЕО: Роналдо го спаси Јувентус од нов пораз, Кулушевски заборави за кого игра

пред 6 мес.