Tag: Тотенхем
португалецот со полни џебови го напушта тотенхем

Мурињо доби отказ од Тотенхем, но и богатство за предвремениот раскин на договорот

пред 5 часа
Англискиот репрезентативец со своја изјава

Кејн: Ти благодарам за се , ми беше задоволство што соработував со тебе

пред 7 часа
КЕЈН И СИГУРДСОН СТРЕЛАА ДВА ПАТИ ЗА ТАГА КАЈ ДВАТА ТИМА

ВИДЕО: Три атрактивни гола и нервоза кај двата тима- Евертон и Тотенхем си ги одзедоа шансите за место во првите четири

пред 3 дена
ДВАТА ТИМА СО ПО ЕДЕН ГОЛ ЗА 45 МИНУТИ

Реми на полувремето меѓу Тотенхем и Евертон: Кејн стрелаше со атрактивен волеј, Сигурдсон погоди од пенал

пред 3 дена
СТАНАА ГЛАВНА ТЕМА НА СЕИР ВО АНГЛИЈА

ФОТО: Вавко нешто сигурно не очекуваа- Тотенхем доби нов спонзор, кој ги исмеваше поради празните витрини за трофеи

пред 3 дена
италијанецот веќе има искуство во англија, беше тренер на челси

Тотенхем ќе преговара со поранешниот тренер на Јувентус , опциите се отворени за отказ на Мурињо

пред 4 дена
ПОВТОРНО ПОРТУГАЛЕЦ НА КЛУПАТА

Мурињо најверојатно станува минато за Тотенхем: Негов сонародник фаворит за наследник

пред 5 дена
Португалецот тргнува по алтернатива за Кејн

Мурињо ја најде замената за Кејн: Тотенхем спремен да го одврзе кесето

пред 6 дена
Повторно ќе соработуваат

Жозе Мурињо го враќа познатиот Белгиец во Премиер лигатата

пред 1 нед.
Ова ќе предизвика трансфер потрес во Англија

ПСЖ има план во случај Мбапе да си замине, ќе ги купи најдобрите од Премиер лигата

пред 1 нед.
Сон изнуди фаул а судиите го провлекоа вниманието со одлуката

Солскјер и Мурињо со различни гледишта по поништениот гол на Кавани

пред 1 нед.
Црвените ѓаволи славеа во дербито

ВИДЕО: Манчестер со пресврт до победа во дербито

пред 1 нед.
Тотенхем без право на кикс против Јунајтед

Мурињо не сака да го слушне ова: Кејн со ултиматум, си одам во јуни

пред 1 нед.
Португалецот почна да се „губи“ во изјавите

Мурињо: Ист тренер различни играчи, повторно ни се случи дежа ву

пред 2 недели
ДЕНЕС Е ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ НАПАЃАЧИ НА СВЕТ

Поранешната ѕвезда на Тотенхем: Ви се колнам, голманот Гомеш ми кажа дека Кејн на 18 години…

пред 2 недели
кејн не може се сам

ВИДЕО: Кејн два пати погоди, Тотенхем запрен од Њукасл во 86 минута

пред 2 недели