Tag: трејд
познат е по различното размислување

Шокантна објава во НБА лигата: НБА ѕвездата со само 29 години заминува во пензија?

пред 4 недели
Леброн повторно ќе соработува со Вејтерс

ФОТО: Ла Лејкерс го составија мозаикот, потпишаа со искусниот бек на Мајами

пред 2 години
Трој Дениел ги напушти Ла Лејкерс

„Езерџиите“ пред ангажман на контраверзниот кошаркар на Мајами

пред 2 години
Дончиќ добива нов балканец во својот тим

ВИДЕО: Далас и Кјубан на лето го носат најдобриот српски бек

пред 2 години
Лејкерси го потпишаа искусниот кошаркар

ФОТО: Маркиф Морис е нов „езерџија“

пред 2 години
Мемфис и ветеранот конечно се разделија

ФОТО: МВП кошаркарот од финалето во 2015 го засили Мајами

пред 2 години
Рокетс го ангажираа Ковингтон

ФОТО: Хјустон се ослободи од Капела, во најголемиот трејд во последните 20.години

пред 2 години
Српскиот репрезентативец се надева дека нема да ја промени средината

Богдановиќ: Би сакал да останам во Сакраменто

пред 2 години
Бекот на Сакрменто конечно заминува?

ФОТО: Филаделфија е следната дестинација на Богдановиќ

пред 2 години
Искусниот плеј сака да игра со Антетокумбо

Крис Пол бара трејд во Милвоки

пред 2 години