Tag: трејд
Леброн повторно ќе соработува со Вејтерс

ФОТО: Ла Лејкерс го составија мозаикот, потпишаа со искусниот бек на Мајами

пред 11 месец
Трој Дениел ги напушти Ла Лејкерс

„Езерџиите“ пред ангажман на контраверзниот кошаркар на Мајами

пред 11 месец
Дончиќ добива нов балканец во својот тим

ВИДЕО: Далас и Кјубан на лето го носат најдобриот српски бек

пред 11 месец
Лејкерси го потпишаа искусниот кошаркар

ФОТО: Маркиф Морис е нов „езерџија“

пред 11 месец
Мемфис и ветеранот конечно се разделија

ФОТО: МВП кошаркарот од финалето во 2015 го засили Мајами

пред 12 мес.
Рокетс го ангажираа Ковингтон

ФОТО: Хјустон се ослободи од Капела, во најголемиот трејд во последните 20.години

пред 12 мес.
Српскиот репрезентативец се надева дека нема да ја промени средината

Богдановиќ: Би сакал да останам во Сакраменто

пред 12 мес.
Бекот на Сакрменто конечно заминува?

ФОТО: Филаделфија е следната дестинација на Богдановиќ

пред 12 мес.
Искусниот плеј сака да игра со Антетокумбо

Крис Пол бара трејд во Милвоки

пред 1 година