Tag: тренер
РОНАЛДО И ЗИДАН ПОВТОРНО ЗАЕДНО?!

Се бројат деновите на Солскјер: Манчестер Јунајте го контактирале Зинаедин Зидан?!

пред 1 ден
ЛОШАТА СЕРИЈА МУ ПРЕСУДИ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ АРГЕНТИНЕЦ

Креспо е минато: Големата клупска легенда нов тренер на Сао Паоло

пред 2 недели
ЕДЕН ОД ГЛАВНИТЕ ФАВОРИТИ ЗА НОВ ТРЕНЕР

Мартинез се огласи за поврзувањата со Барселона: Не ми е лесно да говорам на тоа, посветен сум на Белгија

пред 2 недели
почнува создавањето на „моќен“ њукасл

Њукасл го сака Џерард или Конте за тренер.

пред 3 недели
трета среќа за шпанскиот стратег

Кике Санчез Флорес по трет пат на клупата на Хетафе

пред 3 недели
по само седум кола

Циско прва тренерска жртва во Премиер лигата

пред 3 недели
ЌЕ ВИДИМЕ ШТО ЌЕ БИДЕ

Куман е сигурен: Хоан Лапорта проговори за иднината на тренерот на Барселона

пред 4 недели
ОВА НЕ ГО ОЧЕКУВАА ВО МАДРИД СИГУРНО

Легендата на Реал ги шокираше фановите: Дали би бил тренер на Барселона? Зошто да не!

пред 4 недели
не е време за ваков потег

Уругваецот јасен: Го советувам Чави да не дојде во Барса на овој начин

пред 4 недели
потребен и е тренер со повеќе искуство

Сензационалната победничка на УС Опен повторно шокираше: Го отпушти тренерот

пред 1 месец
ВО КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ПОДОБРИ ДЕНОВИ

ОФИЦИЈАЛНО: Влатко Костов потпиша двегодишен договор со Тиквеш

пред 1 месец
повторно се враќа во серија а

Тудор повторно е во Серија А, дебитира против Мурињо

пред 1 месец
ЗАМИНУВА НА ЗАСЛУЖЕН ОДМОР

Реши да стави крај: Еден од најдобрите тренери во историјата ја заврши кариерата

пред 2 мес.
ЌЕ ПРОСЛАВИ ГОЛЕМ ЈУБИЛЕЈ

Мурињо влегува во куќата на славните: Натпреварот Рома- Сасуоло ќе биде посебен за Португалецот

пред 2 мес.
ново поглавје во кариерата на артим

Артим Шаќири официјално е нов тренер на Шахфаузен

пред 2 мес.
СЕ ОЧЕКУВАШЕ МНОГУ ПОВЕЌЕ ОД НЕГО

Монтела се враќа на работа: Именуван за нов тренер на турски прволигаш

пред 2 мес.