Ознака: тричковски
АЕк ларнака „гази“ на чело со Тричко

ФОТО: Тричковски не греши од пенал, нови два гола за македонскиот репрезентативец

пред 6 мес.
Игра во животна форма

ВИДЕО: Четири гола на неверојатниот Иван Тричковски

пред 6 мес.
фудбалерите се собраа за дуелот со Австрија

Ангеловски: Ние сме силни како тим и така ќе играме против фаворитот Австрија

пред 8 мес.
Формата на Тричковски ветува за дуелите со Австрија и Израел

ВИДЕО: Тричковски ја продолжува голгетерската серија за АЕК Ларнака

пред 8 мес.
Проблемите се во втор план

Македонија има само една цел, победа против Полска за одржување на сонот

пред 9 мес.
Настапот на Алиоски исто така е неизвесен

Адеми и Тричковски се под знак прашалник до последен момент

пред 9 мес.
Меч кој ќе го памети до крајот на животот

ВИДЕО: Тричковски одново спасител за АЕК Ларнака

пред 10 мес.
Ангеловски ќе направи неколку промени

Со Тричковски и Трајковски но без Пандев и Елмас во првиот тим против Летонија

пред 10 мес.