Tag: трка
ГП Франција

Верстапен го престигна Хамилтон на два круга до крајот и славеше на големата награда на Франција!

пред 3 дена
промени во календарот на формула 1

Истанбул остана без трка во Формула 1, на Спилберг ќе се возат две трки

пред 1 месец
иџе без пласман во Италија

ВИДЕО: Стефановски не успеа да ја заврши трката во Монца, излета во последниот круг

пред 2 мес.
Ф1 трките се зголемуваат

Ф1 трка во Мајами од следната година

пред 2 мес.
Се помина со директен преност на ТВ

ВИДЕО: Страшна несреќа на велосипедист во Ломбардија, падна во провалија

пред 10 мес.
Иновативна трка во нашата метропола

Дарио Ивановски и Поп Арсова победници на HalkEco Хронометар 10КМ

пред 1 година
Шпанецот е желба на половина Европа

Наполи се вклучи во трката за „бисерот“ на Валенсија

пред 1 година
„Јувентус е фаворит, но Лацио и Интер ќе се борат до крајот“

Манчини не го исклучува Интер од борбата за титулата во Серија А

пред 1 година
ПОДДРШКА ЗА НАШИТЕ ХЕРОИ ВО ОВИЕ ТЕШКИ ВРЕМИЊА

ВИДЕО: Иџе со последни подготовки за возењето низ улиците на Скопје

пред 1 година
Трамп ја испочитува традицијата

ВИДЕО: Доналд Трамп во „Зверот“ ја отвори трката во Флорида

пред 1 година
За првото место на АТП листата

Погледнете кои сценарија одат во прилот на Србинот, а кои на Шпанецот

пред 2 години
Мртва трка до самиот крај

Познато е што треба да направи Ѓоковиќ за да се врати на врвот од АТП листата

пред 2 години
Авто-мото

ВИДЕО/ФОТО: Леклер стартува од пол позицијата, Ферстапен казнет и тргнува четврти

пред 2 години
Без конкуренција е шпанецот

ВИДЕО: Маркез го издржа притисокот на Вињалес за нов триумф и место во историјата

пред 2 години
Проблеми за организаторите на трката на Сузука

Квалификациите за Големата награда на Јапонија се преместени за утре

пред 2 години
Трет пат во историјата

Официјално: Квалификациите и трката за ГН на Јапонија ќе се возат во недела

пред 2 години