Ознака: Турција
Шпанецот не може веќе да чека

Хуан Мата ова лето ќе го напушти Манчестер Јунајтед, можна е преселба во Турција

пред 22 часа
Конкуренција за Арсенал и Фиорентина

ФОТО: Фенербахче и Галатасарај во „војна“ за потписот на Енис Барди

пред 7 дена
капитенот на одбојкарската репрезентација има нов клуб

ФОТО: Никола Ѓорѓиев повторно ќе игра во Турција, потпиша за Инегол Беледиеспор

пред 4 недели
Турскиот тим се откажа од Еврокупот

ФИБА му плати на Галатасарај 350.000 евра за влез во Лигата на шампиони

пред 1 месец
УЕФА не се откажува од идеата

Фајнл-фор турнирот во ЛШ наместо во Турција ќе се игра во Германија

пред 1 месец
постигнат е консензус да се заврши сезоната....

Познат е датумот кога продолжува Турскиот шампионат

пред 1 месец
претседателот на кошаркарскиот сојуз на турција ја поздрави одлуката на кфсм

Туркоглу со поддршка до КФСМ и Антиќ: Здравјето е наш приоритет

пред 2 мес.
сезоната во турција нема да се доигра...

Ефес и Фенербахче едногласни: Здравјето е поважно од шампионатот

пред 2 мес.
голем удар за „забревтаниот“ Анадолу Ефес

ВИДЕО: Сезоната во Турција е завршена, нема да има шампион

пред 2 мес.
Страшна трагедија поврзана со Ковид-19

Соиграч на Jани Атанасов ја згрози јавноста во Турција, призна дека си го убил 5 годишниот син

пред 2 мес.
Спортот се буди, короната е ставена во втор план

Фудбалот се враќа во Турција на 12 јуни, финалето од ЛШ ќе може да се игра во Истанбул

пред 2 мес.
ТУРСКИОТ ГИГАНТ ИМА ПРОБЛЕМ

Фенербахче не исплатил ниту една плата во 2020 година

пред 2 мес.
Последни прекинаа, меѓу првите ќе продолжат

Турците одлучија: Фудбалот се враќа на средината од јуни

пред 2 мес.
речбер вели дека неговата земја има решение за корнавирусот

Легендарниот голман тврди: Турција има лек за Ковид-19, тој е доказ за тоа

пред 3 мес.
Откако заболе поради неа

ФОТО: Сопругата на Речбер повторно во центар на вниманието, го откри лекот за коронавирус

пред 3 мес.
Понуден му е нов богат договор

Фенербахче нема лесно да се откаже од Обрадовиќ

пред 3 мес.