Tag: турнир
„Штрковите“ го заврши турнирот со еден пораз и еден триумф

МЗТ запиша убедлив пораз против Рогашка во АБА 2

пред 1 нед.
интересен избор

Циципас: Немој повеќе да ме прашувате за тоа

пред 4 недели
одличен настап на македонската тенисерка

Лина Ѓорческа преку четвртата носителка до четвртфинале во Визбаден

пред 1 месец
потврди КФСМ

ТФТ и ФМП се организација на турнирот во чест на Анте Дуковски

пред 2 мес.
за само 71 минута игра

Ешли Барти го освои Синсинати

пред 2 мес.
максимална победа против црна гора

ФОТО: Македонските одбојкари со победа го стартуваа меморијалниот турнир „Чајка“

пред 2 мес.
драматичен меч кој припадна на шпаннците

Шпанците во драма се пласираа во полуфиналето на фудбалскиот турнир на Олимпијадата

пред 3 мес.
Македонија беше последна на турнирот

КФСМ: Уште еднаш Македонската кошаркарска федерација се покажа како одличен организатор

пред 3 мес.
ПОТЕНЦИЈАЛНАТА РЕФОРМА ПОЧНУВА СО ТЕСТИРАЊЕ

ФИФА го менува фудбалот кој го познаваме: Аут со нога, неограничен број измени, се скратува полувремето

пред 3 мес.
на ден пред заминување

Симиќ го објави конечниот список на играчи за ФИБА турнирот во Шорпон

пред 3 мес.
МНОГУ ПОРАЗЛИЧНО ОД СЕГА

Најава за големи промени во фудбалот: Пет револуционерни фудбалски правила ќе се тестираат на турнир во Холандија

пред 3 мес.
Легендарниот Карлос против правилата на физиката?!

ВИДЕО: Минаа 24 години од голот „чудо“ на Роберто Карлос

пред 5 мес.
Загревање за дејвис купот

Скопје домаќин на 87 тенисери од 24 земји, закажани два турнири

пред 5 мес.
Одиграа 53 меѓусебни дуели

Надал се плаши од Ѓоковиќ! На Надал не му е добро, ова го може само првиот на светот

пред 7 мес.
Главните тениски ѕвезди, на АТП турнирот во Монте Карло, ќе имаат различни привилегии

Еден во хотелски карантин, другиот не мора! Ѓоковиќ и Надал со различен третман во Монте Карло

пред 7 мес.
на отворено небо во охрид со многу публика

ВИДЕО: Во Охрид се одржува ревијален ватерполо турнир

пред 1 година