Tag: тужба
шпанија во шок по навредите врз ансу фати

Барселона ќе тужи новинар од Шпанија кој расистички го навреди Ансу Фати

пред 2 дена
ШПАНЕЦОТ ПОДГОТВИ ТУЖБА

Вердаско најави тужба за Ролан Гарос

пред 3 недели
Тренерот ја тужи Барселона

Сетиен на суд ќе ги бара парите од Барселона

пред 1 месец
Плаче да се врати во клубот, кој го тужи секој месец

Нејмар поднесе и трета тужба против Барселона, овој пат бара уште 6,5 милиони евра

пред 8 мес.
Ист спорт - иста плата

Репрезентативките на САД ја тужат федерацијата за полова дискриминација и бараат 66 милиони долари

пред 8 мес.
Барса има рок од само пет дена

Сантос бара од Барселона 4,5 милиони евра, бидејќи не одиграла пријателска средба со Нејмар

пред 8 мес.
Нови проблеми за Нејмар

Нејмар е обвинет за организирање на ВИП проституција

пред 9 мес.
Има и незадовлони од настапот на Шакира и Џеј Ло

ФОТО: Џеј Ло и Шакира ја загрозија иднината на НФЛ, „падна“ тужба вредна 867 милијарди долари

пред 9 мес.
„Ми изгледа неправедно тоа што недостасуваат тие пари“

Видал ја објасни причината за тужбата кон Барселона

пред 10 мес.
Чилеанецот сака трансфер во Интер

Видал и објави „војна“ на Барса поради неисплатени бонуси

пред 10 мес.
Бразилецот се предомисли

Откако изјави дека е среќен во ПСЖ, Нејмар реши повторно да ја тужи Барселона

пред 11 месец