Ознака: тв преноси
владата побара, телевизиите одговорија

Британската Влада им испорача барања на „Скај Спортс“ и „БТ Спортс“

пред 2 недели
МЕДИУМСКИОТ МРАК ПРЕДИЗВИКУВА РЕВОЛТ

Рестрикции од недела, спорт на ТВ нема да гледаме – почнува црното сценарио !

пред 2 недели
нема да се одлепите од телевизорот

ФОТО: Одредени термините за преноси од 19 јуни, секој ден пред ТВ, Премиерлигата се враќа на големо

пред 4 недели
скај спорт постигна договор и ќе емитува бесплатно во англија

Ла Лига се враќа на телевизија со бесплатни преноси

пред 1 месец
премиерлигашите се надеваат дека сезоната ќе се доигра

Телевизиите ќе добијат многу пари од поврат на ТВ правата, без разлика дали сезоната ќе се доигра

пред 2 мес.
со нетрпение се чекаат тв преносите

ТВ преносите започнуваат, Бундеслигата ќе ја гледаат милијарда луѓе !

пред 2 мес.
затоа што спортот без публика не е спорт

Скај Спорт и БТ Спорт ќе емитираат снимена атмосфера од навивачи додека траат ТВ преносите

пред 2 мес.
Мерки за справување со ковид-19

Гратис стрим од натпреварите во Премиер лигата  за оние кои немаат Скај Спорт или БТ Спорт

пред 2 мес.
Ништо од бесплатниот фудбал во Италија

Серија „А“ го одби предлогот на владата за бесплатен пренос на натпреварите

пред 4 мес.
затворени врати но отклучена програма

Владата на Италија побара, „Sky“ ќе овозможи бесплатен пренос за сите гледачи ?

пред 4 мес.
Ќе гледаме спорт само на МРТВ

Спортски тв мрак на кабловска, „Спорт Клуб“ и „Арена Спорт“ ќе ги бараме на интернет стримови?

пред 4 мес.
Се бара алтернатива за ТВ преносите

Натпреварите од ЛШ на УЕФА во иднина ќе ги гледаме само на интернет?

пред 7 мес.
аренаспорт ги изневери своите во србија

Србите бесни на Аренаспорт, нема да ги гледаат своите кошаркари

пред 8 мес.
Моќтта на камерите

ВИДЕО: Селекторот на Косово се избламира па патот до соблекувалната

пред 10 мес.
елитен ракомет на националниот сервис

Ракометната Лига на шампиони се враќа на МТВ

пред 10 мес.
ВО ПОНЕДЕЛНИК ИНТЕР - ЛЕЧЕ НА НАЦИОНАЛНИОТ СЕРВИС

По еден меч од Серија А на МТВ, има преговори за ЛШ на ЕХФ и за Лига 1

пред 10 мес.