Tag: у 21
португалците во финалето

ВИДЕО: У-21 Португалија е првиот финалист на ЕУРО по триумфот над Шпанија

пред 3 недели
турнир во турција

У21: Македонија против Словачка бара можност за добар резултат во Анталија

пред 3 мес.
македонија и израел одиграа нерешено 1-1

Здравковски: Наше е на следните натпревари да освоиме шест бода, другото не зависи од нас

пред 8 мес.
надежите ослабени но уверуваат дека ќе го дадат максимумот

У21: На победа против Казахстан во борбата за пласман на ЕП

пред 9 мес.
шпанија и ерменија гостуваат во скопје

Двојна тренинг програма на терените на ФФМ, тренинзи на А репрезентацијта и У21 селекцијата

пред 10 мес.
Меч од кој треба да извлечеме поука

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија не го задржа максималниот учинок во квалификациите за ЕП

пред 2 години
Македонските репрезентативци ветуваат борба во сите 90 минути

Чурлинов: Со машка игра можеме и до три бода против Црна Гора

пред 2 години
Ветувачко издание на фудбалерите до 21 година

ВИДЕО: Младите фудбалери на Македонија на полувреме има предност од 3-1 против Фарски Острови

пред 2 години
денеска од 16 часот

У21: Сите на стадион, да ги поддржиме младите против Фарски Острови

пред 2 години
Прв пораз на Казахстан

ВИДЕО: Селекцијата на Шпанија У-21 ја прекина низата на Казахстан

пред 2 години
има победнички менталитет

Чурлинов: Секој натпревар е предизвик, одиме на победа на првиот меч во квалификациите

пред 2 години
атмосферата е победничка

ФОТОГАЛЕРИЈА: Започнуваат подготовките за Фарски Острови

пред 2 години
започнаа подготовките за ф. острови

Милевски: Аутсајдери во фудбалот веќе нема, крајно сериозно против Фарски Острови

пред 2 години
со максимална посветеност до победа

Милевски: Ова е најдоброто во моментов, формата не е на потребното ниво

пред 2 години