Ознака: у21
шпанија е голем предизвик

ФОТО: Спектакл во Скопје, на 3 септември гостува европскиот фудбалски првак

пред 2 мес.
ќе биде тешко да се пласираме на еп 2021

УЕФА ќе ги менува квалификациите за У21 селекциите, Македонија ќе има „невозможна“ мисија

пред 2 мес.
во Евроквалификациите

У21: Шпанија и го нанесе првиот пораз на Македонија (ВИДЕО)

пред 9 мес.
квалификации за еп 2021

У21: Официјални состави, Шпанија – Македонија, Атанасов, Чурлинов од првата минута

пред 9 мес.
квалификации за еп 2021

ФОТО: Шпанците со порака на македонски јазик сакаат да се „извадат“ за заробената опрема

пред 9 мес.
„АС“ ги најави почетните состави

ФОТО: Шпанија ќе почнe со Фати и Руиз, Македонија во напад со Чурлинов, Даци и Ристовски

пред 9 мес.
МАКЕДОНИЈА И ГОСТУВА НА ШПАНИЈА

У21: Никој не откупи ТВ права, Македонија игра со Европски првак ама пренос на телевизија ќе нема

пред 9 мес.
дуел на давид и голијат

У21: Македонија сака изненадување против Европскиот првак Шпанија (ФОТО)

пред 9 мес.
имаме капацитет , желба и мотиви да се надигруваме

Милевски: Определбата е да одиграме најдобро што можеме, за Шпанија не треба да се трошат зборови

пред 9 мес.
опремата е тука, атмосферата е одлична

ФОТО: Шпанија е фаворит ама Македонија знае како со големите

пред 9 мес.
аматеризам или провокација?

СКАНДАЛ: Шпанците ја заробија опремата на У21 селекцијата, младите не одржаа тренинг

пред 9 мес.
Познат е почетниот состав

У21: Македонија офанзивно со Чурлинов, Митровски и Ристовски против Казахстан

пред 10 мес.
денеска од 14-30 на теренот на ффм

У21: Македонија сака три од три, Казахстан да падне во Скопје

пред 10 мес.
Одржан е последниот тренинг пред утрешниот меч

ФОТОГАЛЕРИЈА: Пулените на Милевски се договорија како против Казахстан

пред 10 мес.
Капитенот за победата против Црна Гора

Атанасов: Среќни сме што успеавме да го свртиме резултатот во наша корист

пред 10 мес.
нема изразит фаворит

У21: Македонија во Подгорица по нови бодови во квалификациите

пред 10 мес.