Tag: удинезе
Тренерот на милан по ремито со Удинезе

Пиоли: Ни недостига и квалитет и ритам, секогаш очекувам повеќе од моите играчи

пред 40 мин.
Уште еден удар за шампионските амбиции на Милан во Италија

ВИДЕО: Несторовски и Удинезе до бод на „Сан Сиро“, Пандев и Џенова во бод Сампдорија

пред 12 часа
Македонецот има шанса да импресионира

ФОТО: Илија Несторовски од првата минута против Милан на „Сан Сиро“

пред 15 часа
Македонскиот репрезентативец по победата над Фиорентина

Несторовски: За мене головите се многу важни, сега постигнав гол кој му донесе три бода на мојот тим

пред 3 дена
фиорентина гостува во удине

ФОТО: Почетни состави, Несторовски стартер против Фиорентина

пред 4 дена
Македонските репрезентативци со нови Серија А предизвици

ФОТО: Елмас и Несторовски стартери за Наполи и Удинезе, Пандев од клупа ќе чека шанса против Интер

пред 4 дена
„волчицата“ перфектна

ВИДЕО: Голчиште на Педро, Рома го демолира Удинезе, Несторовски одигра 5 минути

пред 3 недели
Овој викенд е клучен за Џенаро Гатузо

Елмас стартер за Наполи во дербито со Јувентус, Пандев ќе добие одмор против Торино

пред 3 недели
важни три бода за тимот на удинезе

Несторовски одигра едно полувреме, Удинезе ја победи Верона

пред 4 недели
Лоши вести за нашиот репрезентативец

Удинезе ја прекина низата без победа, Љоренте доби предност пред Несторовски во дуелот со Специја

пред 1 месец
Шпанецот следниот месец полни 36 години

Официјално: Несторовски доби конкуренција, Љоренте потпиша за Удинезе

пред 1 месец
Македонецот пред трансфер во Серија Б

Несторовски може да му стане соиграч на Балотели, понуди има и од Бреша и од Спал

пред 1 месец
ТРЕНЕРОТ НА ИНТЕР ЌЕ ТРЕБА ДА РАЗМИСЛИ КАКО СЕ ОДНЕСУВА

Конте за дивеењето против Удинезе доби прописна казна од дисциплинската комисија

пред 1 месец
Дополнителна конкуренција за напаѓачот

Лоша вест за Несторовски, Удинезе пред договор со Фернандо Љоренте

пред 1 месец
Манџукиќ и Меите дебитираа, Несторовски не доби шанса

ВИДЕО: Аталанта доминантна против Милан, Интер киксна на гостувањето кај Удинезе

пред 1 месец
Македонецот никако убеди Готи

ФОТО: Несторовски и против Интер ќе чека шанса од клупата за резерви

пред 1 месец