Tag: уефа лига на шампиони
шампионот на бих во втората квалификациска рунда

ВИДЕО: Велковски и Сараево обезбедија пласман во второто квалификациско коло во ЛШ

пред 2 мес.
шампионите на србија и албанија на мегдан во ТИРАНА

ВИДЕО: Ќе биде спектакл, Црвена Звезда гостува кај Тирана на Тошевски и Најдовски

пред 2 мес.
германецот тухел против „своите“, знае како да ги победи

Тухел: Знаеме што и колку може Лајпциг, ние заслужуваме финале

пред 2 мес.
АТАЛАНТА НЕ ИЗДРЖА И ГО ПЛАТИ ЦЕХОТ НА НЕИСКУСТВОТО

ВИДЕО: Епски пресврт на ПСЖ, за 120 секунди ја нокаутира Аталанта и обезбеди полуфинале

пред 3 мес.
кратовчани против преставникот на азербејџан

Силекс ќе игра со Карабах во квалификациите за Лигата на шампионите

пред 3 мес.
финалните натпревари мора да се одиграат

Касиљас со предлог до УЕФА: Декември е решение за финалето во Лигата на шампионите и Европа лигата(ФОТО)

пред 7 мес.
германската машина го смачка тотенхем

ВИДЕО: Лајпциг го меле Тотенхем, води со 2-0 по само 22 минути

пред 8 мес.
АТАЛАНТА Е ДОМАЌИН НА ВАЛЕНСИЈА ВО МИЛАНО

Гасперини: Валенсија ги победи Ајакс и Челзи на гости, можат да бидат опасни

пред 8 мес.
треба да очекуваат секакво сценарио

Клоп: Појма немам дали ќе ја одрбаниме титулата во Лигата на шампионите

пред 9 мес.
дали може аталанта до нов успех

Перкаси: Валенсија за нас е подарок за божиќ од Нион

пред 11 месец
се очекува реакција на уефа

Навивачите на Ливерпул со транспарент предизвикаа скандал во Белгија (ФОТО)

пред 1 година
мораше да бега

ВИДЕО: Навивач на Ајакс ги провоцираше Англичаните па доби непријатен одговор

пред 1 година
скандал со билетите во лондон

ВИДЕО: Тотенхем истражува како „Делиите“ дошле до билети во Лондон

пред 1 година
немаат право на грешка

Лига на шампиони: Бенфика само победа над Лион ќе има шанси за нокаут фазата

пред 1 година
челзи нема право на грешка

Лига на шампиони: Ајакс како лидер го пречекува Челзи

пред 1 година
супер дерби во милано

Лига на шампиони: Интер има само една опција, победа против милионерите од Дортмунд

пред 1 година