Tag: уефа лш
денска ќе бидат одредени осминафиналните двојки

УЕФА ЛШ: Ждрепка за осминафинале, што не очекува на пладне во Нион

пред 3 мес.
Конте е единствен виновник за елиминацијата

Италијанските медиуми го нападнаа Конте: Доби се од клубот, не испорача ништо

пред 3 мес.
со еден збор си ја уништи кариерата

Се огласи судијата од Романија: Сите што ме познаваат знаат дека не сум расист

пред 3 мес.
а-д полОвината НА програмата вечерва во лш

Разврска во Лигата на шампионите, „густо“ во две групи

пред 3 мес.
јунајтед не успеа да запише резултат за осминафинале во лигата на шампионите

ВИДЕО: Лајпциг го елиминира Јунајтед, екипата од Англија се посрамоти резултатски во Германија

пред 3 мес.
„милионерите“ имаат нов бисер во екипата

ФОТО: Историја во Лигата на шампионите, Мукоко настапи со само 16 години во елитата на УЕФА

пред 3 мес.
пречката го спаси лацио од елиминација во лш

ВИДЕО: Дортмунд и Лацио во нокаут рундата на Лигата на шампионите

пред 3 мес.
нападот со кавани и рашфорд

Солскјер со овие единаесет оди на победа против ПСЖ (ФОТО)

пред 3 мес.
бериша двоен стрелец за австријците

ВИДЕО: Салцбург освои три бода во Москва, притисокот врз Атлетико Мадрид сега е огромен

пред 3 мес.
каков нокаут за „кралевите“ во украина

ВИДЕО: Шахтјор го шокираше Реал Мадрид, каква „гужва“ во групата со Интер и Менхегладбах

пред 3 мес.
меси нема да патува во будимпешта

Се огласи Куман за Меси, медиумите шпекулираат за сериозни проблеми во Барселона

пред 3 мес.
шампионот има максимален ефект во групата, обезбеди нокаут фаза

ВИДЕО: Баерн Минхен гази се пред себе, падна Салцбург , шампионот сигурно „маршира“ во ЛШ

пред 3 мес.
дерби во милано во лигата на шампионите

Официјални состави за супер дербито Интер-Реал Мадрид (ФОТО)

пред 3 мес.
одличен потег на емболо

ВИДЕО: Атракција на Емболо, Борусија Менхенгладбах го понижи Шхтјор за 45 минути

пред 3 мес.
прекрасен гол на роналдо во лигата на шампионите

ВИДЕО: Супер гол на Роналдо од 20 метри, неодбранлив шут на Португалецот

пред 3 мес.
рутина за „граѓаните“

ВИДЕО: Рутинска победа на Манчестер Сити за три од три во Лигата на шампионите

пред 4 мес.