Tag: УЕФА
дали уефа ќе донесе одлуки кои ќе ја сменат завршницата на лигата на шампионите

ФОТО: УЕФА ќе им пресуди на три екипи, две од Германија и една од Португалија со декрет во полуфинале

пред 13 мин.
има неизвесност околу конечната листа

УЕФА во петок решава за дефинитивната листа, каде ќе игра Македонија на ЕУРО

пред 2 часа
жесток удар од уефа за сите кои ќе играат во суперлигата

Чеферин удри по претседателот на Јувентус: Ваков лажго не сум сретнал во животот!

пред 4 часа
Чеферин „удри“ по Вудворд и Ањели

Чеферин: Мора да бидеме претпазливи, има змии помеѓу нас

пред 5 часа
Се поизвесно е доигрувањето на Лигата на шампиони

УЕФА сепак ќе им дозволи на клубовите да ја доиграат Лигата на шампиони

пред 7 часа
УЕФА планира промени во Лигата на шампиони

УЕФА го истакна новиот формат на натпреварување во Лигата на шампиони

пред 7 часа
Ова ќе биде долга и исцрпувачка правна битка

УЕФА и ФИФА со закана: Тие што ќе играат во Суперлигата, немаат право на учество на ЕП и СП

пред 13 часа
УДРИ И ПО СВОЈОТ КЛУБ

Невил крајно разочаран од клубовите кои сакаат Суперлига: Доста е веќе, исфрлете ги од лигата Јунајтед, Ливерпул и Арсенал

пред 14 часа
СЕ ПОВЕЌЕ ПРОТИВ ОВОЈ ПРОЕКТ

Фергусон разочаран од идејата за Суперлига: Тоа е враќање 70 години назад на европскиот фудбал

пред 14 часа
ПОЧНУВА ЛИ ГОЛЕМА ВОЈНА МЕЃУ УЕФА И НАЈГОЛЕМИТЕ КЛУБОВИ?!

УЕФА жестоко им одговори на клубовите кои планираат Суперлига: Казните ќе бидат драстични

пред 1 ден
УЕФА СЕ ЗАКАНУВА СО ИСФРЛУВАЊА

Дванаесет европски великани наскоро ќе објават план: Се формира Суперлига како одговор на новата Лига на шампиони?

пред 1 ден
ВЕЛИ УЕФА НЕМАЛА ДОКАЗИ

Чешкиот претседател застана во одбрана на фудбалерот кој е казнет поради расизам: Го осудија без докази, тоа е дискриминирачко

пред 4 дена
КАЗНА КОЈА МОЖЕ ДА МУ СТАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА

Бил дел од сопствеништво на спортска обложувалница: На Ибрахимовиќ му се заканува суспензија од три години

пред 5 дена
УЕФА носи делумна измена во правилата

УЕФА воведува ново правило: За пласман понатаму ќе важат само головите во регуларните 90 минути

пред 5 дена
Германците во сериозни проблеми

„Милионерите“ со проблеми пред вечерашниот реванш со Сити

пред 5 дена
Германецот ја кажа својата желба

Тухел откри кого посакува во полуфиналето од Лигата на шампиони

пред 6 дена