Tag: уфц
Во битката за титулата во тешка категодија

ВИДЕО: Нгану со спектакуларен нокаут против Миочиќ

пред 3 недели
Во УФЦ 259

ВИДЕО: Бруталниот удар со колено на Пјотр Јан поради кој беше дисквалификуван

пред 1 месец
провокативни фотографии

ФОТО: Атрактивната ММА борачка отвори страница за возрасни- ги објави и првите фотографии

пред 2 мес.
со серија на удари по две рунди

ВИДЕО: Каков нокаут за Мекгрегор, тој со искрена порака по поразот од Порие

пред 3 мес.
Несекојдневна сцена од борилишатата

ВИДЕО: Судија интервенираше градите УФЦ ѕвездата да не се појават на ТВ пренос во живо

пред 5 мес.
Дома пречекан како херој

Путин го покани Нурмагомедов во Кремљ

пред 6 мес.
Дагестанецот испиша историја

Непобедливиот Хабиб замина во пензија со полна торба пари

пред 6 мес.
Непоразен замина во пензија

(ВИДЕО): Дагестан не спиеше поради Нурмагомедов

пред 6 мес.
Хабиб замина во пензија без пораз

(ФОТО): Конор и Роналдо го поздравија „големиот“ Нурмагомедов

пред 6 мес.
Фотографијата која го обиколи светот

ФОТО: Хабиб и неговиот татко – една слика милион зборови

пред 6 мес.
Емоционална победа

ВИДЕО: Семоќниот Хабиб го совлада Гејчи, го одбрани шампионскиот појас па најави пензија

пред 6 мес.
на социјалните мрежи се коментира „измамата“

ФОТО: Хабиб „паднал“ на мерењето, скандал пред спектаклот во УФЦ

пред 6 мес.
неверојатен потег за деби победа

ВИДЕО: Нокаут во УФЦ кој се прераскажува

пред 6 мес.
Само еден удар беше доволен

ВИДЕО: Чимаев го нокаутираше Мершарт по само 17 секунди

пред 7 мес.
Американецот со хрватско потекло ја потврди доминацијата

ВИДЕО: Миочиќ ја одбрани титулата во тешка категорија во УФЦ

пред 8 мес.
спектакл во најава

ФОТО: Нурмагомедов се враќа, познат е датумот на борбата против Гејчи

пред 9 мес.