Tag: украина
шевченко отворено во својата биографија

Шевченко: Другарите ми умреа од алхохол и дрога , не од радијација , да го тренирам Милан е мојот сон

пред 2 недели
ПОВЕЌЕ ФУДБАЛЕРИ НА КОНТИНЕНТАЛНИОТ СОБИР

Добра вест за Македонија: УЕФА воведува промена со која ќе им се олесни на селекторите на Европското првенство

пред 3 недели
НЕЈЗИНИОТ ИНСТАГРАМ ОТКРИВА СЕ

ФОТО: Таа е украинската Ким Кардашијан- фудбалери ја опседнуваат со безобразни и неморални понуди

пред 2 мес.
голем бод за украина на гости кај франција

ВИДЕО: Противникот на Македонија на ЕУРО е опасен, Украина ја запре Франција во Париз !

пред 2 мес.
Селекторот на Франција пред мечот со украина

Дешамп за Мбапе: Иновативен е и секогаш креира опасност пред противничкиот гол

пред 2 мес.
Конкуренција на место

ФОТО: Украинската Дилета Леота го привлече вниманието на навивачите на Рома

пред 2 мес.
По убедливиот пораз во Украина

Експресна елиминација на Шкупи во Лигата на шампионите

пред 4 мес.
Клубот од Бергамо никако да излезе од кризата

Нов случај на Ковид-19 во Аталанта, вестите ги потврдија и од Украина

пред 6 мес.
Натпреварот ќе се игра во Букурешт

Македонија на ЕУРО 2021 ќе дебитира против Австрија, дуелот со Холандија е закажан за 21 јуни

пред 6 мес.
Шпанија ја победи Швајцарија

ВИДЕО: Германија ја совлада Украина благодарение на неверојатниот кикс на Бушчан

пред 7 мес.
Фаворитите солидни по првото полувреме

ВИДЕО: Шпанија го казни невниманието на Швајцарија, Германија води во Киев  

пред 7 мес.
Недолично однесување

ВИДЕО: Несекојдневна тепачка на кошаркарски терен во Украина, сам против сите

пред 8 мес.
Вчера се поздрави со навивачите и со Вардар во целина

Евгениј Новак потпиша двегодишен договор со украински Колос

пред 10 мес.
Украинецот го потврди заминувањето од „црвено-црните“

Новак: Вардар секогаш ќе остане во моето срце, им благодарам и на „Комитите“, на тренерите и сите кои ме поддржуваа

пред 10 мес.
По Гачевски потврдено и заминувањето на Бразилецот

Вардар остана и без Реис Жуниор, Бразилецот промовиран во Зорија

пред 10 мес.
украинскиот фудбал завиен во црно

Трагедија во Украина, почина докторот на репрезентацијата од коронавирус

пред 10 мес.