Tag: умтити
европските гиганти подготвуваат голема размена на фудбалери

Барселона „краде“ уште еден фудбалер на Интер

пред 5 мес.
французинот на првиот тренинг се повреди

ФОТО: Паузата си зеде данок, Барселона останува без Умтити

пред 6 мес.
каталонците не успеаа да се договорат со де лаурентис

Наполи одби двајца фудбалери на Барселона

пред 6 мес.
Продолжува приказната за бразилецот

ПСЖ бара тројца фудбалери на Барса за да го „врати“ Нејмар на „Камп Ноу“  

пред 6 мес.
„Каталонците“ развиваат план за надградба на тимот

Барселона не се откажува од Нејмар, се размислува и за наследник на Пике

пред 8 мес.
Во Ливерпул ќе пукнат од мака

И тоа има – Умтити одби да оди во Ливерпул, не му бил доволно голем предизвик

пред 9 мес.
Ова било единствената опција

Дембеле по стапките на Умтити, ќе се рехабилитира во Катар

пред 11 месец
Стоперот повторно се повреди

Малерозниот Умтити се врати во Барселона

пред 1 година
Неодолива понуда од каталонците

Барселона му нуди тројца играчи на ПСЖ за Нејмар

пред 1 година