Tag: унаи емери
ИСПРАТИ ЧЕСТИТКИ ДО СВОИТЕ ИГРАЧИ

Унаи Емери: Се потрошивме до пеналите

пред 2 мес.
ФУДБАЛСКА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА

Рекордите на Унаи Емери во Лига Европа на УЕФА

пред 4 мес.
Откако го совладаа Манчестер Јунајтед во Гдањск

Унаи Емери: Среќен сум а сите во Виљареал сме горди, заслуживме да победиме

пред 4 мес.
ДОЖИВЕАЛ ПЕКОЛ

Поранешниот фудбалер на Ливерпул: Ќе заминам во гроб, а нема да знам зошто сум виновен за поразот во финалето

пред 4 мес.
со три различни клуба има петто финале во Европа Лига

Има само еден ваков тренер, ако сакате финале во Европа лига, земете го Емери

пред 5 мес.
„ТОПЏИИТЕ“ БЕА ПРЕГАЗЕНИ ОД АСТОН ВИЛА

Кој е послаб тренер во Арсенал, Артета или Емери (ФОТО)

пред 11 мес.
Хуеска се избори за бод против фаворитот

ВИДЕО: Емери дебитираше со реми на клупата на „Жолтата подморница“

пред 1 година
Поранешниот тренер на Арсенал во шпанија претставен со слика од „топџиите“

Официјално: Емери си најде нова работа во Шпанија, клубот го претстави со фалсификат фотографија

пред 1 година
„Топџиите“ биле во тотален хаос

Артета од Емери наследил тим во кој немало заедништво и владеела лоша енергија

пред 1 година
газидис подготвува изненадување на клупата на милан

Сепак не е Рангник прв фаворит, Милан има ново име за тренерската позиција

пред 1 година
Артета им ја врати самодовербата на фудбалерите на Арсенал

Месут Озил: Со доаѓањето на Артета, сите во Арсенал сме многу посреќни

пред 2 години
Емери смета дека навивачите се причина за отказот

Емери: Навивачите ме избркаа…

пред 2 години
Евертон ќе мора да бара тренер на друго место

Емери дефинитивно му откажа на Евертон

пред 2 години
Емери не мрда од Англија

Унаи Емери сака пак да работи во Премиер лигата

пред 2 години
швајцарецот се врати во составот

Емери е непожелен кај навивачите на Арсенал, Џака во почетниот состав против Ајнтрахт

пред 2 години
Управата на „Топџиите“ нема повеќе трпение

Емери е минато, Алегри и Артета главни кандидати за нов менаџер на Арсенал

пред 2 години