Tag: унаи емери
Првичните преговори започнале

Луис Енрике ќе го менува Емери на кормилото на Арсенал

пред 2 години
Обамејанг нов капитен

Емери пресече, Џака ја загуби капитенската улога

пред 2 години
управата на „топџиите“ решила

Емери добива еден месец да ја спаси работата, Љумберг чека шанса

пред 2 години
Бекот на арсенал со апел до Емери

Колашинац: Тој прави разлика на теренот а не добива шанса

пред 2 години
Португалецот повторно е топ тема

Мурињо го одбра новиот клуб, повторно ќе работи во Премиер лигата

пред 2 години
Инцидентот со Џака подгреа поинакви шпекулации

Емери пред отказ, поранешни „Топџии“ и Алегри кандидати за менаџерското столче

пред 2 години
Емери реши да ризикува

ФОТО: Арсенал со „децата“ Смит Ров и Сака ќе го напаѓа Франкфурт

пред 2 години
Има понуди од Турција и САД

Озил во дилема дали да остане во Арсенал

пред 2 години
Најскапо платениот играч на Арсенал

Озил во потрага по нов клуб откако не добил шанса против Ливерпул

пред 2 години
Ќе мора да си најдат нов клуб

Унаи Емери им ја покажал „вратата“ на Мустафи и на Елнени

пред 2 години
Фановите на Челси се бесни

ВИДЕО: Арсенал сепак успеа да го купи Давид Луиз

пред 2 години
Емери нема многу време

Арсенал бара решение за „дупките“ во одбраната

пред 2 години
Себалјос доаѓа во Лондон

Арсенал го добива Себалјос на една година

пред 2 години
Нов дефанзивец во екипата на Емери

18 годишниот Вилиам Салиба ќе го засили Арсенал

пред 2 години
ПРОБЛЕМИ ВО АРСЕНАЛ

Емери заминува од Арсенал?

пред 2 години