Ознака: унгарија
Некои работи никогаш нема да бидат заборавени

Шишкарев од Унгарија објаснува за желбата и мотивот на Вардар во ЛШ

пред 2 дена
Откако клубот по 27 години испадна од првата лига

ВИДЕО: Навивачите на Дебрецин им ги конфискуваа дресовите на играчите

пред 2 недели
КЛУЧЕН ГОЛ ЗА ТРИ БОДА ВО БОРБАТА ЗА ОПСТАНОК

ВИДЕО: Кире Ристевски со гол во 94 минута му донесе победа на Ујпешт

пред 2 недели
Мининален но вреден триумф

МОЛ Фехервар со Николов и Муслиу до победа во дербито против Ференцварош

пред 2 недели
тибор бенедек почина...

ФОТО: Најдобриот унгарски ватерполист во историјата го загуби својот живот

пред 3 недели
Откако му истече договорот со прволигачот од тетово

Ренова го потврди трансферот на Бојан Миовски во Унгарија

пред 1 месец
ракометарот знае и да погодува тројки

ВИДЕО: Манасков знае и кошаркарски финти, лабаво на тренинг кај Веспрем

пред 2 мес.
унгарскиот гигант стартуваше...

ФОТО: Манасков се врати во Веспрем и веднаш започна со тренинзи

пред 2 мес.
Одлука на унгарската ракометна федерација

Ковид-19 „им одзема титула“ на Манасков и Веспрем, сезоната е поништена

пред 3 мес.
олимписка репрезентативка

ФОТО: Сузана Јакабош е веројатно најсекси пливачка од Унгарија

пред 3 мес.
Нема пауза за македонските репрезенативци

Николов и Муслиу ги чека нов предизвик со МОЛ Фехервар во Унгарија

пред 4 мес.
Нов успех на нашиот млад каратист

Бојан Костов освои бронзен медал на ЕП во Унгарија

пред 5 мес.
чекаа 21 година за ваков успех

Унгарија на кровот на Европа во ватерполо

пред 5 мес.
Ватерполото ќе го добие новиот европски шампион

Унгарија и Шпанија во финалето на ЕП во ватерполо во Будимпешта

пред 6 мес.
Унгарија одигра слаб натпревар

Португалија ја надигра Унгарија, која потајно се надеваше на настап во полуфинале

пред 6 мес.
словенците се радуваат на поразот на унгарија

Унгарија не го издржа притисокот, поразена од отпишаната Шведска

пред 6 мес.