Tag: уругвај
најпрестижно достигнување во кариерата

Судијата со Хрватски корени ќе го води финалето на Копа Америка

пред 2 недели
Два гола доволни за четвртфинале

ВИДЕО: Уругвај до прва победа на Копа Америка за пласман во елиминациите

пред 4 недели
НЕВЕРОЈАТНИОТ УРУГВАЈЕЦ

ВИДЕО: Луис Суарез успеа да измисли нов начин за крадење време

пред 1 месец
во пресрет на нивниот меч

Суарез за Меси: Пријатели? Не постои тоа на теренот

пред 1 месец
Откако уругваецот потпиша нов договор со Јунајтед

Рикелме тврди: Имаме договор со Кавани, тој ќе игра во Бока !?

пред 2 мес.
БИЛ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ АПАРТМАН

ТРАГЕДИЈА: На 30 години се самоуби поранешен фудбалер на Ривер Плата

пред 6 мес.
ПОПУЛАРНИОТ „ЛУДАК“ ЌЕ ПРОДОЛЖИ ДА СТРЕЛА

ВИДЕО: ЗА ГИНИС- на 44 години потпиша за 30-от клуб во кариерата- легендарниот Уругваец не размислува за пензија

пред 6 мес.
Ова ги надмина сите очекувања

ФОТО: Во Уругвај се продава „многу црно вино“ за подршка на Кавани – „Грацијас негрито“

пред 7 мес.
Одлични вести за Симеоне

Постои шанса Суарез да игра на дербото против Барселона

пред 8 мес.
потег по кој го напушти натпреварот

ВИДЕО: Кавани со жесток старт, играчот на Манчестер Јунајтед за ова доби црвен картон

пред 8 мес.
кавани и сурез се пеколен тандем

ВИДЕО: Уругвај ја прегази Колумбија, Кавани се запиша во листата на стрелците

пред 8 мес.
за уругваецот постои само еден клуб во италија

Кавани го одби Јувентус, во Италија за него постои само еден клуб (ФОТО)

пред 11 мес.
Напаѓачот одлучи да му помогне на семејството

ВИДЕО: Кавани работи во штала, потстрижува овци и не мисли на фудбал

пред 1 година
уругваецот е слободен агент ова лето

Интер го победи Атлетико Мадрид, бесплатно добива екстра напаѓач од ПСЖ

пред 1 година
Каде ќе заврши напаѓачот на Барселона?

Суарез има понуди од пола Европа ама онаа од Уругвај е најпривлечна

пред 1 година
Отпуштени и 400 работници

Крај на една фудбалска приказна: Селекторот на Уругвај доби отказ по 14 години поради коронавирусот

пред 1 година