Tag: ус опен
Светскиот тениски ас тврди:

Ѓоковиќ се огласи по инцидентот на УС Опен: Не можам да ветам ниту да гарантирам…

пред 9 мес.
Незаборавно финале во Њујорк

ВИДЕО: Неверојатниот Доминик Тим го освои УС Опен, Зверев има за што да жали

пред 9 мес.
супер гест на јапонката

ВИДЕО: Осака ги освои срцата на Американците, во дрес на Коби Брајант го подигна пехарот на УС Опен

пред 9 мес.
јапонката по втор пат победи на ус опен

Осака: Му предизвикав многу стрес на мојот татко со ова финале (ВИДЕО)

пред 9 мес.
јапонката по втор пат во кариерата го освои ус опен

Наоми Осака со неверојатен пресврт ја победи Азаренка за втора титула на УС Опен

пред 9 мес.
ус опен ќе има нов владетел на њујорк

ВИДЕО: Дојде нивното време, Зверев и Тим ќе играат за титулата на УС Опен

пред 9 мес.
како реагираше серена кога губеше

ВИДЕО: Очајот на Серена Вилијамс во два поени на УС Опен

пред 10 мес.
осака и азаренка закажаа финале на ус опен

ВИДЕО: Азаренка со пресврт ја елиминира Серена, Јапонката Осака подобра од Бреjди

пред 10 мес.
се чувствува добро може повтоРно да суди

ФОТО: Судијката поради која е дисквалификуван Ѓоковиќ денеска се враќа на „работа“ на УС Опен

пред 10 мес.
дискусијата нема крај...

Новак Ѓоковиќ е негативец кој сака да „убие бамби“ (ФОТО)

пред 10 мес.
американката е блиску до 25 грен слем титула во кариерата

ФОТО: Серена Вилијамс е полуфиналист на УС Опен со најмногу ас удари во последните 8 години

пред 10 мес.
По дисквалификацијата на УС Опен

ФОТО:Ѓоковиќ во одбрана на судијката, побара поддршка од фановите

пред 10 мес.
поранешен руски тенисер тврди

Ѓоковиќ заслужи елиминација, но и судијата има вина за „инцидентот“

пред 10 мес.
Ова ќе донесе нови реакции

Нова казна за Новак Ѓоковиќ по инцидентот на УС Опен

пред 10 мес.
Шпанецот во одбрана на Ѓоковиќ

Карењо – Буста го заштити Ѓоковиќ од критиките

пред 10 мес.
Немаше намера

Судиите застанаа зад одлуката за дисквалификација на Ѓоковиќ

пред 10 мес.