Tag: валенсија
Во Ла Лига

ВИДЕО: Барди и Леванте поразени од Севиља, Осасуна ја победи Валенсија

пред 7 часа
ОВА ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ НЕКОЛКУ ПАТИ

ВИДЕО: Неверојатно голчиште во Шпанија- слободен удар, два паса и Каналес ја скина мрежата на Валенсија

пред 3 дена
Љилјаците успеаа да се вратат од негатива од два гола

ВИДЕО: Валенсија се извлече, Реал Сосиедат повторно прокоцка сигурно водство

пред 1 нед.
македонецот во Ла Лига

Барди пред дербито со Валенсија: Верувам дека утрешното дерби ќе ни донесе ново возбудување (ВИДЕО)

пред 1 месец
ТЕЖИ 28 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

Малезиски принц ја купува Валенсија- ќе се вратат ли славните денови на Местаља?

пред 2 мес.
Неверојатен гол на уругваецот

ВИДЕО: Бомба на Арамбари од 35 метри, Гетафе ја победи Валенсија

пред 2 мес.
„кралевите“ за 45 минути до предност за победа

ВИДЕО: Бензема и Крос ја решија Валенсија за само 45 минути, Реал освои три бода

пред 2 мес.
МАЕСТРАЛНА ПАРТИЈА НА ПРЕУБАВАТА ФУДБАЛЕРКА НА КРАЛЕВИТЕ

ВИДЕО: Швеѓанката од Реал Мадрид испиша историја- Косоваре Аслани постигна три гола за 154 секунди

пред 2 мес.
Севиља се пласираше во четвртфиналето

ВИДЕО: Валенсија немоќна против расположените Де Јонг и Ракитиќ

пред 3 мес.
лидерот не дозволи изненадување

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со пресврт до победа против Валенсија, голчиште на Србинот Рачиќ

пред 3 мес.
вакво торпедо ретко се гледа

ВИДЕО: Ваков гол Јан Облак не примил, овој ќе го помни цел живот, голчиште на Рачиќ

пред 3 мес.
прекрасен гол на солер

ВИДЕО: Голчиште на Солер за победа на Валенсија против Валјадолид

пред 3 мес.
Данецот би можел да заврши во Ла Лига

Додека ПСЖ и Арсенал се мислат, Валенсија испрати понуда за Ериксен

пред 4 мес.
Лилјаците се во тешка криза

ВИДЕО: Чудесен пресврт на Гранада, Валенсија продолжува во „минус“

пред 4 мес.
Можен трансфер во јануари

Артета го засилува Арсенал со Макси Гомез од Валенсија

пред 4 мес.
Аргентиенцот влегува меѓу бесмртните

ВИДЕО: Меси се израмни со Пеле, рекорд кој изгледа недостижен

пред 4 мес.