Tag: валенсија
лидерот не дозволи изненадување

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со пресврт до победа против Валенсија, голчиште на Србинот Рачиќ

пред 4 мес.
вакво торпедо ретко се гледа

ВИДЕО: Ваков гол Јан Облак не примил, овој ќе го помни цел живот, голчиште на Рачиќ

пред 4 мес.
прекрасен гол на солер

ВИДЕО: Голчиште на Солер за победа на Валенсија против Валјадолид

пред 4 мес.
Данецот би можел да заврши во Ла Лига

Додека ПСЖ и Арсенал се мислат, Валенсија испрати понуда за Ериксен

пред 4 мес.
Лилјаците се во тешка криза

ВИДЕО: Чудесен пресврт на Гранада, Валенсија продолжува во „минус“

пред 5 мес.
Можен трансфер во јануари

Артета го засилува Арсенал со Макси Гомез од Валенсија

пред 5 мес.
Аргентиенцот влегува меѓу бесмртните

ВИДЕО: Меси се израмни со Пеле, рекорд кој изгледа недостижен

пред 5 мес.
„Лилјаците“ се покажаа како сериозен противник

ВИДЕО: Гомез ја шокираше Барселона на „Камп Ноу“, ново разочаување за Куман

пред 5 мес.
Во 13 коло од Ла Лига

ВИДЕО: Валенсија дозволи пресврт но Билбао освои само бод на „Местаља“

пред 5 мес.
Талична победа за „Јорганџиите“

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со коммичниот автогол на Лато се радува на три бода на „Местаља“

пред 6 мес.
По поразот на Реал Мадрид од Валенсија

Зидан: Јас сум тој кој е одговорен и треба да најде решение

пред 6 мес.
убедлив пораз на реал мадрид

ВИДЕО: Валенсија со три пенали го победи Реал Мадрид, голчиште на Бензема

пред 6 мес.
Ќе го носи дресот со број 4

Кондогбиа: Едвај чекам да заиграм за овој клуб, сите тука се однесуваат како едно големо семејство (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Во 6 коло од Ла Лига

ВИДЕО: Валенсија настрада од своите, Пако и Парехо слават со Виљареал

пред 7 мес.
Ковид-19 проблем во европската кошарка

Зенит службено загуби два натпревари – кредибилитетот на Евролигата губи на значење

пред 7 мес.
прва победа за селта сезонава

ВИДЕО: Аспас постигна неверојатен гол, Селта ја победи Валенсија

пред 8 мес.