Tag: валтери ботас
Фантастичен ден за возачот на шампионскиот тим  

ВИДЕО: Ботас во друштво на Шумахер, Батон и Раиконен – Мерцедес со пол позиција на Имола

пред 1 месец
доминацијата на мерцедес продолжува преку ботас

ВИДЕО: Ботас победи во Сочи, Хамилтон заврши како трет

пред 2 мес.
Прекината е доминацијата на Мерцедес

ВИДЕО: Верстапен му ја донесе првата победа на Ред Бул на „Силверстоун“ по осум години

пред 4 мес.
продолжена соработката до крајот на следната година

ОФИЦИЈАЛНО: Ботас останува во Мерцедес и во 2021 година (ФОТО)

пред 4 мес.
Драстична промена во гаражата на шампионот

ФОТО: Црната боја станува заштитен знак на Ф1 тимот на Мерцедес

пред 5 мес.
Финска поддршка - Ботас евентуален иден шампион во Ф1

Мика Хакинен знае – Ботас шампион во 2020

пред 6 мес.
на тренингот во Абу Даби

ВИДЕО: Ботас со најбрзо време, судир на Фетел

пред 1 година
Во квалификациите за ГН на Мексико

ВИДЕО: Ферстапен ја освои пол позицијата, страшно излетување на Ботас

пред 1 година
инцидент меѓу Леклер и Ферстапен

ВИДЕО: Победа на Ботас во Јапонија, Мерцедес го сруши рекордот на Ферари

пред 1 година
Нема да има промени

ФОТО: Ботас останува во Ф1 тимот на Мерцедес

пред 1 година
На првиот тренинг

ВИДЕО: Ботас заврши во барикадите, Фетел со најдобро време

пред 1 година
Возачот на Мерцедес за битката која престои

Ботас: Не ми треба психолог за да го победам Хамилтон

пред 1 година
Неверојатен ден за финецот

ВИДЕО: Ботас најбрз во квалификациите на Силверстоун

пред 1 година