Tag: вар
нова вар фарса во англија

ВИДЕО: Безсмисленост на ВАР технологијата: Ло селсо згазнат по глава , ВАР вели дека не е за картон!

пред 2 недели
ТЕХНОЛОГИЈАТА ПРЕДИЗВИКУВА ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ ВО АНГЛИЈА

ВИДЕО: Неверојатна ВАР грешка во Премиер лигата- поништија гол затоа што гледаа погрешен играч

пред 1 месец
Англичаните уште еднаш во центарот на вниманието

ВИДЕО: Нов ВАР скандал: Гледаа погрешен играч па поништија чист гол

пред 1 месец
тренерот на барселона разоаран од судиите

Куман бесен: ВАР во Шпанија не постои, зошто не е досуден пенал за Барселона

пред 1 месец
Полуавтоматизиран систем за поддршка на VAR

Венгер најави револуција во одредувањето на офсајд: Се подготвува за СП 2022

пред 1 месец
Револуционерна промена како одговор на сите критики

Ќе ги слушаме судиите како разговараат при клучни ВАР одлуки во Премиер лигата

пред 2 мес.
Во дербито со Атлетико Мадрид

ВИДЕО: Зидан не сакаше да го нападне судијата, навивачите во шок – „Кралевите“ оштетени за пенал

пред 2 мес.
ТОПЏИИТЕ ПОВТОРНО ГУБАТ БОДОВИ

ВИДЕО: Возбудливо реми на Турф Мур- голови, грешки, поништен пенал и црвен картон на мечот Барнли- Арсенал

пред 2 мес.
Подобро да го укинат ВАР во Премиер лигата

ВИДЕО: Срамна пародија на „Хафтхорнс“ Мејсон го поништи па го призна голот, ВАР рече не е гол!

пред 3 мес.
Повеќе од четири децении не биле шампиони

ВИДЕО: Милиметарски офсајд ги фрли во очај, Интернационал остана без посакуваната титула

пред 3 мес.
голема драма на мечот бразил-тунис

ВИДЕО: ВАР на Мундијалот во Египет призна па поништи гол, средбата Бразил-Тунис драматично заврши со реми

пред 4 мес.
Тренерот на Интер по елиминацијата од ЛШ

Конте се расправаше со новинар: Не се согласувам со тебе, немавме ни среќа со ВАР

пред 5 мес.
ВАР поништи два гола за актуелниот првак

ВИДЕО: Брајтон и Ливерпул одиграа драматично реми, поништени голови, промашен пенал..

пред 6 мес.
дуел како оној на матераци и зидан, алиоски доби удар во глава

ВИДЕО: Инцидент на дербито, Алоиски изнуди црвен картон, доби удар во глава од најскапиот играч на Арсенал

пред 6 мес.
ВАР поништи пенал за Вила во финишот

ВИДЕО: Брајтон го прекина постот, триумф над Вила

пред 6 мес.
Голем кам бек на Монако

ВИДЕО: Фантастичен фудбал во Франција, Монако се врати од два негатива за триумф над ПСЖ

пред 6 мес.