Tag: вардар 1961
За новата сезона

Деталите се договорени, Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Вардар 1961

пред 1 нед.
Уште една добиена „битка“

Тимур Дибиров останува во Вардар 1961 најмалку уште една година

пред 2 недели
Црвено-црните без девет првотимци отпатуваа за Србија

Алушовски: Ова ќе биде шанса за шест наши кадети да почувствуваат што значи СЕХА лигата

пред 3 недели
Македонскиот репрезентативец ќе го промени клубот

Еурофарм Пелистер го потврди засилувањето: Марко Кисиќ потпиша тригодишен договор

пред 1 месец
Во домашното ракометно првенство

Вардарци рутински до победа над Тинекс Пролет, Еурофарм Работник славеше во „братското дерби“

пред 1 месец
По елиминацијата во Лигата на шампионите

Алушовски: Се обидовме со седум на шест, но во овој момент Веспрем е многу подобар тим од Вардар

пред 1 месец
Реваншот донесе нова доминација на тимот на Мансков

ВИДЕО: Вардар 1961 го заврши настапот во ЛШ, по убедливиот пораз од Веспрем

пред 1 месец
Осминафинален реванш

ФОТО: Вардар 1961 без Талески и Кантегрел ќе истрча против Веспрем во ЛШ

пред 1 месец
Црвено-црните во битка за четвртфинале

Вардарци пред невозможна мисија, бркаат 14 негатива на гостувањето кај Веспрем

пред 1 месец
Топ 10 за месец март

ВИДЕО: Ристовски и Чаневски во изборот на СЕХА на најдобри одбрани

пред 2 мес.
Во осминафиналето од Лигата на шампионите

Вардарци домаќини на Веспрем, амбицијата е победа пред реваншот во Унгарија

пред 2 мес.
Пресметка на старите пријатели

Дејвис пред дуелот со Вардар: Секогаш е тешко кога се игра против нив

пред 2 мес.
Поранешниот вардарец пред мечот во ЛШ

Шишкарев: Поминав шест прекрасни години во Скопје, за мене ова ќе биде посебен натпревар

пред 2 мес.
Две победи во еден ден

ФОТО: Вардарци го заверија пласманот на Ф4 во Купот на Македонија

пред 2 мес.
Македонија е во исчекување на големото дерби

Ѓорѓи Начевски: Предизвикот да се суди дерби како Вардар – Еурофарм Пелистер е огромен

пред 2 мес.
Богат ракометен ден во Македонија

Вардар 1961 домаќин на Еурофарм Пелистер, Марковски дебитира на клупата на Металург

пред 2 мес.