Tag: Вардар
вардар тоне кон втората лига

ВИДЕО: Како Академија Пандев го реши Вардар, му го „отвори патот“ кон Втората лига

пред 1 ден
Академија Пандев оствари убедлив триумф

Вардарци декласирани: Чекорат во слободен пад кон Втората лига

пред 1 ден
Вардар чекори кон длабоката зона за испаѓање

ФОТО: Црвено-црните декласирани од Академија Пандев по првиот дел

пред 1 ден
Црвено-црните славеа во Автокоманда

ФОТО: Вардар го доби вечното дерби во ракометната Суперлига

пред 2 дена
НАТПРЕВАР ВАЖЕН И ЗА НАЈТРОФЕЈНИОТ ВАРДАР

Започнува разврската за прволигашкиот живот: Во Тетово гостува Силекс- победникот оди кон помирни води

пред 3 дена
ЧЕТИРИ ТИМА ВО САМО ТРИ БОДА РАЗЛИКА НА ДНОТО

ФОТО+ВИДЕО: Вардар и Ренова одиграа реми, вистински драма ќе биде битката за опстанок, Шкендија се поблиску до титулата

пред 5 дена
1:1 по првите 45 минути на „Тодор Проески“

ВИДЕО: Вардар ги враќа работите на почетокот,со прекрасниот гол на Мирчевски

пред 5 дена
Ренова води против Вардар

ВИДЕО:Фантастичен гол на Јашароски за водство на „Гипсарите“ во борбата за опстанок

пред 5 дена
целта е клубот да згасне, да се избрише историјата

Вардар тоне, Комити обвинуваат за смислено сценарио (ФОТО)

пред 1 нед.
време е за одговорност !

Комити ги прашаа Шилегов и Самсоненко: Спиете ли мирно? (ФОТО)

пред 1 нед.
Атрактивно и незаборавно 25 коло во ПМФЛ

ВИДЕО: Голот на колото го постигна Цаке, Шкендија на плус десет во однос на Шкупи

пред 2 недели
за среќа се смирија страстите

ВИДЕО: Избегнат инцидент меѓу Пелистер и Вардар во Битола

пред 2 недели
ПЕТ НАТПРЕВАРИ ОД 25 КОЛО ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

Вечното македонско дерби се игра денеска во ПМФЛ: Вардар аутсајдер во Битола против Пелистер, Силекс ќе обиде да ја изненади Шкендија

пред 2 недели
Пет натпревари од 25 коло во домашното првенство

ПМФЛ: Пелистер домаќин на Вардар во вечното дерби, Шкендија го дочекува Силекс

пред 2 недели
КОМИТИ ПОВТОРНО ПОМАГААТ

Обезбедени нови дресови за фудбалерите на Вардар: Нивната опрема ќе ја красат Комитите и бројот 87

пред 2 недели
По поразот од веспрем

Алушовски: Треба сите да се погледнеме во очи, да видиме каде сме

пред 3 недели