Tag: Вардар
Загреб ја продолжи црната низа на Вардар

Вујовиќ: Игравме многу лошо, не знам зошто тоа беше така, ќе мора да направиме поголема анализа

пред 1 месец
НОВА ЛОША ПАРТИЈА ЗА МОМЦИТЕ НА ВУЈОВИЌ

Вардар падна на седмата позиција: Чупиќ и Загреб до победа против црвено- црните

пред 1 месец
Вардаровиот пикер порачува

Тото: За нас е многу важно да победиме во Загреб

пред 1 месец
Во ВМФЛ

Вардар славеше кај Беса, Победа сигурна кај Осогово

пред 1 месец
Вардарци утре му гостуваат на Загреб во Лигата на шампионите

Вујовиќ: Ова е пресметка која и двата тима сакаат да ја добијат (ВИДЕО)

пред 1 месец
ЗАВРШУВА АВАНТУРА ВО БУНДЕС ЛИГАТА

Крај на четиригодишната авантура: Илија Абутовиќ не го продолжува договорот и си заминува од Рајн Некар Левен

пред 1 месец
ЈУБИЛЕЈОТ ГО ПРОСЛАВИ СО ГОЛ

ФОТО: Дејан Блажевски си обезбеди место во вардаровата историја, влезе во „клубот 150“

пред 2 мес.
ОДЛИЧЕН МЕЧ ЗА ЦРВЕНО ЦРНИТЕ

Втора лига Запад: Вардар ја прегази Велешта и го искористи ремито меѓу Воска и Силекс да дојде на три бода до втората позиција

пред 2 мес.
Порака за ракометарите на Вардар

Комити: Ова е тој момент кога се чувствуваш достоен и во пораз

пред 2 мес.
Реакција по поразот во Германија

Вујовиќ: Ситуацијата за нас е депресивна, на секој меч сме блиску…

пред 2 мес.
Нема оправдување

Томовски: Можеби Кил не одигра перфектно, но сите наши грешки ги казни

пред 2 мес.
На гостувањето во Германија

ВИДЕО: Вардар продолжи да губи во ЛШ иако одигра добро против Кил

пред 2 мес.
Добро е што се враќа Моралес

Проблеми за Вардар пред гостувањето кај Кил во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
Овојпат поради снегот

Дербито меѓу Вардар и Пелистер повторно е одложено

пред 2 мес.
Пред утрешното гостување кај Кил

Вујовиќ: Никој не е фаворит против Кил, не сме ни ние

пред 2 мес.
Денеска ги дознаме полуфиналистите

Четвртфинално дерби меѓу Пелистер и Вардар во Купот на Македонија

пред 2 мес.