Tag: вба
Уште едно бледо издание на „Црвените Ѓаволи“

ВИДЕО: ВАР ги спаси Јунајтед па од пенал Фернандес погоди за победа против ВБА

пред 1 нед.
Велшанецот едноставно нема среќа

Герет Бејл повторно се повреди, во Тотенхем се загрижени

пред 3 недели
Тотенхем изби на чело на табелата

ВИДЕО: Тотенхем во финишот до трите бода против ВБА, Кејн човек на одлука

пред 3 недели
Митровиќ двоен асистент

ВИДЕО: Фулам стигна до првиот триумф сезонава, голчиште на Аина

пред 4 недели
Несмасна интервенција на искусниот дефанзивец

ВИДЕО: Брајтон и ВБА го поделија пленот, гостите подарија автогол по вина на Ивановиќ

пред 1 месец
Прашањето на денот е: Кој плаќа за ова да го гледа?

ФОТО: ВБА и Барнли ремизираа без голови – навивачите гневни од фудбалската игра  

пред 1 месец
По ремито со ВБА

Лампард: Ова беше голема лекција за нас, чисти грешки не чинеа бодови

пред 2 мес.
скапиот тим на чесли се спасуваше од пораз

ВИДЕО: Абрахам го спаси Челси од пораз кај ВБА

пред 2 мес.
убедлива предност на вба по првиот дел

ВИДЕО: Тиаго Силва со неверојатен кикс, ВБА го нокаутира Челси за 45 минути игра

пред 2 мес.
непријатно изненадување за челси

ВИДЕО: ВБА го „отвори“ Челси, брзо водство на домаќинот

пред 2 мес.
пет гола во мрежата на вба

ВИДЕО: Евертон го растури ВБА, хет-трик на Калверт – Луин, голот на денот го има Переира

пред 2 мес.
голчиште од слободен удар

ВИДЕО: Гол кој ќе се прераскажува, Переира со маестрален удар погоди за ВБА

пред 2 мес.
„Карамелите“ не се предаваат лесно

ВИДЕО: Деби гол на Хамес Родригез за пресврт на Евертон против ВБА

пред 2 мес.
Официјални состави за воведниот меч во Англија

ФОТО: Евертон со проверен тим, Билиќ го остави Филипс на клупа

пред 2 мес.
Србинот потпиша на една година

ФОТО: ВБА го врати Бане Ивановиќ во Премиерлигата

пред 3 мес.
„ЛИСИЦИТЕ“ СО ОДЛИЧЕН СТАРТ

ВИДЕО: Лестер убедлив кај ВБА, Џејмс Варди двоен стрелец

пред 3 мес.