Tag: вембли
смета дека незаслужено се пласирале во финалето

Манчини: Англија не требаше да стигне до финалето на ЕУРО

пред 2 недели
НЕВЕРОЈАТНА Е ВРСКАТА НА МАНЧИНИ И ВИАЛИ

Најубавата фотографија од финалето: По 29 години повторно солзи на очите на двете легенди на истиот стадион

пред 3 недели
СТРАШНИ СЦЕНИ ОД ФИНАЛЕТО

Бруталната слика од Вембли ја видоа повеќе од 12 милиони луѓе: Ова е обид за убиство (ВИДЕО)

пред 3 недели
шампионот ќе биде познат по продолженијата а можеби и пеналите

ВИДЕО: Нерешено по основните 90.минути Англија и Италија одат во продолженија да го решат победникот

пред 3 недели
европа вечерва ќе го дознае новиот шампион

Кулминацијата на претходниот месец застанува за 90 минути. Англија или Италија, време е за нов Европски шампион

пред 3 недели
ќе го следи мечот од трибините

Моќна порака од Спинацола што ја крена Италија на нозе пред финалето на Вембли

пред 3 недели
импресивни имиња на списокот

ФОТО: УЕФА го објави списокот на „специјални“ гости на финалето на Вембли

пред 3 недели
се загрева атмосферата пред финалниот натпревар

ВИДЕО: Погледнете ја атмосферата во Лондон неколку часа пред финалето на Евро

пред 3 недели
Проблеми за англичаните

Саудгејт реши да биде претпазлив, еден играч надвор од стројот на денешниот тренинг

пред 3 недели
Повредата нема да го спречи

Спинацола ќе ја бодри Италија на „Вембли“ за финалето со Англија

пред 3 недели
човечкиот живот пред се

ФОТО: Спасуваше живот на странец и не замина во полуфиналето на ЕУРО, сега доби билети за финалето

пред 4 недели
подобро е да седите дома, отколку на вембли

ЕУРО: Британскиот министер им порача на Италијанските навивачи да не доаѓаат во финалето

пред 4 недели
еден од најголемите критичари на суперлигата

Газета: Пеналот за Англија го потврдува сомнежот , дека УЕФА му враќа за услугата на Борис Џонсон

пред 4 недели
Убав потег од англичанецот

ВИДЕО: Дресот на Маунт во нејзините раце предизвика еуфорија

пред 4 недели
интересен прв дел на вембли

ВИДЕО: Нерешено на Вембли по првиот дел , мајсторија на Дамсгард од слободен , Кјаер се погрижи за израмнување

пред 4 недели
Во пресрет на полуфиналето на ЕУРО

Хјумланд: Сонуваме за финале, па замислете да ја победиме Англија на „Вембли“,

пред 4 недели