Tag: верона
Полувреме во вечерниот термин во Серија А

ВИДЕО: Џенова гази, Пандев диригира и асистира – Парма се држи со Лече

пред 2 мес.
Битката за опстанок во Серија А е пред колуминација

ФОТО: Џенова се крсти во Пандев во дуелот со Верона, Парма игра клучна улога

пред 2 мес.
Имобиле стигна до бројката од 35 голови

Имобиле со гол и асистенција против Бреша го остави Лацио во игра за вицешампион

пред 2 мес.
катастрофална грешка на одбраната на верона

ВИДЕО: Верона ја сопре Аталанта, тимот од Бергамо не го задржа водството

пред 2 мес.
Тимот кој најавуваше титула, втор меч без победа во Серија А

ВИДЕО: Велосо му пререди нов шок на Конте, Интер само до бод кај Верона

пред 2 мес.
Неверојатен дриблинг на србинот против фаворитот

ВИДЕО: Дарко Лазовиќ го „измести“ Шкринијар за шок гол против Интер

пред 2 мес.
швеѓанецот со македонско потекло го потврдува својот квалитет

ВИДЕО: Кулушевски постигна нов гол, покажа зошто Јувентус инсистираше да го купи

пред 3 мес.
голчиште од 20 метри

ВИДЕО: Го имаме најубавиот гол викендов, Лазовиќ со торпедо!

пред 3 мес.
одлично засилување за римјаните

Лацио ја доби трката за дефанзивецот на Верона, наскоро потврда на трансферот

пред 3 мес.
Гатузо одлучи да го поштеди Елмас

ВИДЕО: Наполи повторно на чекор пред Милан, Верона немаше сили за изненадување

пред 3 мес.
Промени во составот на Наполи

ФОТО: Гатузо остана на зборот, Алан доби предност пред Елмас

пред 3 мес.
неверојатен гол на ди кармине

ВИДЕО: Два црвени картони, еврогол на Ди Кармине, победа на Верона против Кајлари

пред 3 мес.
ова гол на денот, ди кармине со торпедо од 25 метри

ВИДЕО: Торпедо на Ди Кармине, голчиште на денот во калчото, Верона го „меле“ Калјари

пред 3 мес.
Албанскиот репрезентативец ќе ја засили „Старата Дама“

Јувентус победил во трката за дефанзивецот на Верона, Мараш Кумбула

пред 4 мес.
една од најголемите желби на солскјер е италјанецот

„Црвените ѓаволи“ во напад по „бисерот“ на Монако

пред 4 мес.