Tag: веспрем
Избор на ЕХФ

ВИДЕО: Магијата на Манасков против Нант е најубавиот гол на колото во ЛШ

пред 2 недели
гол кој се прераскажува

Магија на Манасков, постигна екстра гол, ЕХФ го пофали (ВИДЕО)

пред 2 недели
Македонското дерби го доби помладиот

ВИДЕО: Манасков и Веспрем со лекција за Кире Лазаров и Нант во ЛШ

пред 2 недели
вардар ја загуби титулата во сеха

ВИДЕО: Најинтересното од финалето во СЕХА Ф4, Веспрем го победи Вардар во Задар

пред 3 недели
дуел на двајцата репрезентативци

ВИДЕО: Манасков како „брз воз“ низ теренот, го надмудри Борко Ристовски

пред 3 недели
никогаш не го отпишувајте вардар, формата е минлива, срцето е големо

Алушовски: Вардар не е фаворит но ние никогаш не се предаваме

пред 3 недели
вардар ја брани титулата, веспрем сака да го детронизира

СЕХА ФИНАЛЕ: Вардар мора да одигра перфектно во одбраната за да го победи Веспрем

пред 4 недели
Протоколот е светост

ФОТО: Вардарци повторно тестирани за Ковид-19 пред финалето со Веспрем

пред 4 недели
Тренерот на Вардар 1961 пред мечот со Веспрем

Алушовски: Треба да се работи и да го извлечеме максимумот од сите

пред 4 недели
Вардаровото крило пред утрешното финале

Дибиров: Одиме малку по малку напред, тука дојдовме да однесеме нов пехар во Скопје

пред 4 недели
Унгарците во очекување на својот противник за титулата

ВИДЕО: Дејан Манасков и Веспрем се првите финалисти на Ф4 во СЕХА, Мешков поразен со пресврт

пред 4 недели
како да играше вардар против вардар

Пријатели засекогаш: Екс Вардар на едно место, Карачиќ, Манасков, Македа, Штербик…(ВИДЕО)

пред 1 месец
во новата улога еден поинаков штербик

ВИДЕО: Арпад Штербик ја започна кариерата како тренер, ги „издиша“ голманите

пред 2 мес.
Некои работи никогаш нема да бидат заборавени

Шишкарев од Унгарија објаснува за желбата и мотивот на Вардар во ЛШ

пред 3 мес.
коронавирусот ги брка навивачите

Давид Дејвис: Ракомет без навивачи…Тоа нема да изгледа добро

пред 3 мес.
Се навраќаме на историскиот успех на црвено-црните во Лигата на шампиони

ВИДЕО: Пред една година, РК Вардар го направи невозможното со победата над Веспрем!

пред 4 мес.